Tirana
clear sky
-1.5 ° C
-1.5 °
-1.5 °
55 %
1kmh
0 %
Enj
7 °
Pre
10 °
Sht
10 °
Die
9 °
Hën
5 °
E enjte, 9 Shkurt, 2023

TAG

volodymy zelensky

Zelensky: Po krijojmë një sistem, që do të ndalojë agresionin rus dhe do të garantojë sigurinë afatgjatë edhe të botës

Presidenti Volodymyr Zelensky shprehet se Ukraina dhe partnerët e saj po krijojnë gradualisht një sistem që do të ndalojë agresionin e Rusisë. Ai tha se...

Olaf Scholz i premton Zelenskyt: Gjermania nuk do të njohë rezultatin e referendumeve në zonat e pushtuara të Ukrainës

Kancelari gjerman Olaf Scholz ditën e sotme ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin ukrainas, Volodymyr Zelensky. Sipas një zëdhënësi të qeverisë mësohet se Scholz...

Olaf Scholz: Ndihemi të detyruar që të bëjmë gjithçka për t’i dhënë fund luftës në Ukrainë!

Kancelari gjerman Olaf Scholz tha se Gjermania ndihet e detyruar që të bëjë gjithçka për t'i dhënë një shans diplomacisë dhe për t'i dhënë...

Lajmet e fundit