Tirana
few clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
0kmh
20 %
Hën
35 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
35 °
Pre
26 °
E hënë, 8 Gusht, 2022

TAG

Volodomyr Zelensky

Zelensky i ka mbijetuar dhjetëra ATENTATEVE, grupe sabotuese u futën në Kiev për të eleminuar presidentin së bashku me familjen

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky i ka mbijetuar dhjetëra atenatateve deri më tani. Kështu ka deklaruar ditën e sotme një nga këshilltarët e tij të...

Zelensky para deputetëve britanikë: Lufta jonë, si ajo kundër nazistëve

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky po mban një fjalim para deputetëve britanikë përmes një lidhje Skype. Ai u tha se “ju drejtohet si qytetar, si...

Zelensky falenderon Joe Biden për ndalimin e importit të naftës ruse: Goditje në zemër për Putinin

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky falënderoi presidentin amerikan Joe Biden të martën për shpalljen e ndalimit të importeve të naftës, gazit natyror dhe qymyrit rus në...

Zelensky THIRRJE sërish perëndimit: Bojkotoni importin e naftës nga Rusia!

Presidenti ukrainas Volodomyr Zelensky iu ka bërë sërish thirrje sot vendeve të perëndimit për të vendosur më shumë sanksione kundër Rusisë. Duke folur në konferencën...

“Thuajini qeverisë se nuk doni të vdisni”, Zelensky: Sulmi në centralin bërthamor mund të shkaktonte “6 Çernobilë”

Presidenti i Ukrainës Volodomyr Zelensky foli për sulmin rus në termocentralin bërthamor të Zaporizhzhya, duke thënë se mund të kishte shkaktuar një shkatërrim të...

The Times: Zelensky i ka mbijetuar 3 ATENTATEVE brenda javës, dy grupe mercenarësh shkuan në Ukrainë për të “ELEMINUAR” presidentin

Presidenti ukrainas Volodomyr Zelensky u ka mbijetuar të paktën tre tentativave për vrasje në javën e kaluar, shkruan “The Times”. Dy grupe të ndryshme mercenarësh...

Madona del KUNDËR Putinit, nxjerr videon e sulmit në Ukrainë dhe MBËSHTET Zelensky-in, ja reagimi i presidentit

Këngëtarja me famë botërore Madona ka dënuar sulmin rus në Ukrainë, duke thënë se lufta duhet të ndalet. Ajo ka postuar një video-montazh 30...

Zelensky kërkon të bisedojë me Putinin, thirrje NATO-s: Sillni avionë, nëse UKRAINA s’është më, RADHËN e ka…

Presidenti ukrainas Volodomyr Zelensky i ka kërkuar presidentit rus Vladimir Putin që të ulen dhe të bisedojnë për të ndalur luftën mes dy vendeve....

Zelensky ka një telefon të sigurtë, SHBA: Ia dhamë para pushtimit rus, kontakton me Biden kur është në lëvizje

SHBA kontakton rregullisht me ​​presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky përmes një telefoni satelitor të sigurt që vetë SHBA-ja i dha qeverisë ukrainase muajin e kaluar...

Kancelari gjerman viziton Ukrainën: Jemi me ju! Moskës do i tregojmë “pasojat e tmerrshme” nëse mendon luftën

Kancelari gjerman Olaf Scholz zbarkoi këtë të hënë në Kiev për bisedime për krizën përpara një vizite në Moskë, për të shmangur atë që...

Lajmet e fundit