Tirana
few clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
0kmh
20 %
Hën
35 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
35 °
Pre
26 °
E hënë, 8 Gusht, 2022

TAG

Volodomyr Zelensky

Përfundon takimi i liderëve europianë në Ukranë, Zelensky u propozon një paketë të shtatë sanksionesh kundër Rusisë  

Ka përfunduar takimi mes liderëve të Ukrainës, Gjermanisë, Francës, Italisë dhe Rumanisë. Lajmi është konfirmuar nga shefi i zyrës së presidencës në Kiev. "Ukraina ka...

Zelensky thirrje deputetëve çekë: Jini me ne!

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, iu drejtua sot deputetëve të parlamentit çek përmes një video-mesazh, duke krahasuar gjendjen e vendit të tij me pushtimin...

Ursula von der Leyen: Do të rishikojmë kërkesën për statusin kandidat të Ukrainës në samitin e qershorit 

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, po viziton Ukrainën për të diskutuar propozimin e saj për anëtarësim në Bashkimin Evropian. Von der Leyen...

Sekretari i Mbrojtjes së Mbretërisë së Bashkuar zotohet: Do të punojmë edhe më ngushtë me Ukrainën që të çlirohet nga pushtimi rus

Sekretari i Mbrojtjes i Mbretërisë së Bashkuar, Ben Wallace, i cili bëri një vizitë të papritur në Kiev këtë javë, ra dakord të punojë...

Udhëheqësi çeçen i bën thirrje Zelenskyt të dorëzohet: Ky është paralajmërimi i fundit

Udhëheqësi çeçen Ramzan Kadyrov, ka parajmëruar presidentin ukrainas, Volodomyr Zelensky që të dorëzohet. Ai ka thënë se ky është paralajëmërimi i fundit për Zelenskyn. Përmes...

“Katastrofa e vërtetë po vjen”, Zelensky: 22 milion tonë grurë po mbahen të bllokuar në kapanone nga Rusia

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, deklaroi sot se gati gjysma e furnizimit të eksportit të grurit të Ukrainës, është aktualisht e bllokuar, pasi Rusia vazhdon...

Zelensky pret delegacionin e Senatit amerikan në Kiev: Vlerësojmë ndihmën tuaj në këtë kohë lufte

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky mirëpriti ditën e sotme në Kiev një delegacion të Kongresit të Senatit amerikan, të kryesuar nga Mitch McConnell.  Zelensky tha në...

Vasili kritika Kuvendit: Ekranet për Zelenskin si lloto lagjeje, Rama për vete vendos ekrane gjigante LED

Deputeti i LSI-së, Petrit Vasili ka shprehur pakënaqësi ndaj përgatitjeve të Kuvendit për përcjelljen e fjalimit historik të presidentit të Ukrainës Volodomyr Zelensky. Vasili thotë...

Zelensky flet në Kuvendin e Shqipërisë dhe rrëfen krimet e ushtrisë ruse: Po vrasin fëmijë, kanë shkatërruar qytete të tëra

Presidenti i Ukrainës Volodomyr Zelensky ka folur sot në Kuvendin e Shqipërisë, duke rrëfyer disa nga krimet e rënda të kryera nga ushtria ruse...

Boris Johnson-Zelenskyt: Jam më i vendosur se kurrë për të siguruar rënien e Putinit dhe forcimin e Ukrainës

Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar, Boris Johnson. i ka thënë presidentit ukrainas, Volodymyr Zelensky, se ai është më i përkushtuar se kurrë për të...

Lajmet e fundit