Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
24 %
4.6kmh
0 %
Hën
3 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
9 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

TAG

Vodafone

STEM, nis faza e dytë e projektit për edukimin digjital të të rinjve

Programi i gjeneratës së re digjitale në Shqipëri STEM (Shkencë, Teknologji, Inxhinieri, Matematikë), aplikimi i të cilit nisi vitin e kaluar, pas nënshkrimit të...

Ndahen çmimet e mëdha të llotarisë “Festo me Vodafone”

Në një atmosferë festive dhe mes tingujve të muzikës së përzgjedhur të kantautorit Alban Skënderaj, të premten në mbrëmje, datë 13 janar, u ndanë...

Po, po! Edhe ti!

Ditët e 2022-shit po mbarojnë, por jo surprizat e Vodafone Albania, që do ta përcjellë këtë vit dhe do ta mirëpresë të riun me...

Një reklamë për Shqipërinë

Përgjatë më shumë se një viti, që po drejton Vodafone Albania si Drejtoreshë e Përgjithshme, e po jeton në Tiranë, Katia Stathaki po zbulon...

Të lidhur nga planeti. 140 pemë më shumë për kryeqytetin

Kjo javë filloi mbarë për qytetin e Tiranës. Vodafone Albania në bashkëpunim me Bashkinë e Tiranës i dhuruan kryeqytetit 140 pemë, duke e çuar...

Nomadët digjitalë, të lidhur nga teknologjia

U zhvillua në Tiranë Festivali “Digital Nomads”, një event 3-ditor ku ekspertë digjitalë nga vende të ndryshme të botës ndanë përvojat e tyre për...

Të lidhur nga Rita Ora

Ditën e djeshme Tirana është ndezur sërish nga festa, argëtimi dhe muzika. Kësaj here ishte artistja tjetër shqiptare me famë botërore, Rita Ora, e...

Të lidhur nga muzika… dhe dhuratat!

Sot është mbrëmja e katërt e “Festës së Birrës” në Korçë, një traditë tashmë disa vjeçare, që mbledh me mijëra njerëz, jo vetëm nga...

Të lidhur nga Shqipëria

Është verë. Momenti ideal për të eksploruar, thithur jodin e detit, shijuar ushqimet e mrekullueshme, jetuar aventurat, udhëtuar, forcuar lidhjen me natyrën. Secili prej...

Bashkë për digjitalizimin e turizmit dhe mjedisit

Vodafone Albania dhe Ministria e Turizmit dhe Mjedisit nënshkruan sot marrëveshjen e bashkëpunimit “Për zhvillimin e qëndrueshëm mjedisor dhe promovimin e turizmit në Shqipëri”. Qëllimi i...

Lajmet e fundit