Tirana
scattered clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
16 °
E hënë, 20 Shtator, 2021

TAG

Voa

Ndalohet ish-kryetari i parlamentit Veljanovski dhe dy ish-ministra në Shkup, organizuan ngjarjet e dhunshme të 2017

Policia e Maqedonisë së Veriut ndaloi në orët e vona të pasditës të së mërkurës ish-Kryetarin e Parlamentit të Maqedonisë, Trajko Veljanovski dhe dy...

Përplasja mes shefit të Amazon dhe National Inquirer, në fokus të medias

Botuesi i “National Enquirer” tha të premten se do të shqyrtojë pretendimet për shantazh të bëra nga shefi ekzekutiv i kompanisë “Amazon”, Jeff Bezos....

OKB, mësime nga shqiptarët që shpëtuan hebrej

Në një konferencë të organizuar në selinë e Kombeve të Bashkuara në Nju Jork, drejtues të kësaj organizate thanë se ndihma e Shqipërisë për...

Vangjush Dako: Zëri i Amerikës ka degraduar

Kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako sulmon median amerikane që publikoi një sërë përgjimesh të tij me anëtarët e një grupi të dyshuar kriminal. ...

Vazhdon sulmi ndaj VOA-s, Rama nxjerr ministren: Ka qasje totalisht të gabuar, të verifikojë dosjen

Maxharanca e përfaqësuar nga ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj ka vazhduar sulmin ndaj Zërit të Amerikës, e cila publikoi përgjimet e Prokurorisë së Krimeve...

VOA “live” me protestën e artistëve kundër shembjes së Teatrit Kombëtar

Zëri i Amerikës ka vendosur t’i mbështesë protestën e artistëve kundër shembjes së Teatrit Kombëtar duke e transmetuar drejtpërdrejt në faqen zyrtare në Facebook....

Hapja e negociatave, Kryemadhi: Ndërkombëtarët janë shkaktar për gjendjen e Shqipërisë, ja pse ka faj opozita

Monika Kryemadhi, lidreja e LSI-së në intervistën e saj për VOA-n, ka thënë se ndërkombëtarët janë gjithashtu shkaktar për gjendjen me të cilën Shqipëria...

Skepticizmi i Francës dhe Gjermanisë, Bushati: Vizita e Ramës do jetë shtysë. Raporti i DASH, korrupsioni mbetet sfidë

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati, gjatë vizitës në Nju Jork, ka komentuar disa prej çështjeve kryesore të diplomacisë shqiptare si skepticizmi i Francës dhe...

Adriatik Llalla ‘non grata’ në SHBA, drejtori i Zërit të Amerikës zbulon fakte të reja: Çështja është shumë serioze

  Elez Biberaj për rrëzimin e komunzimit Shumë analistë kanë thënë që kalimi nga komunizmi në shoqëri demokratike nuk mund të kalohej paqësisht...

Zëri i Amerikës: Si e ndryshoi Prokuroria versionin për Saimir Tahirin

Në Shqipëri prokuroria tha se kishte dyshime të arsyeshme që ish ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ishte i përfshirë në aktivitetin e trafikut të...

Lajmet e fundit