Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
87 %
0kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
Hën
17 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

TAG

Voa

Edi Rama: Elez Biberaj është bërë palë dhe tendecioz, kam patur respekt por nuk po përfaqësonn zërin e të vërtetës

Kryeministri Edi Rama ka komentuar deklaratën e drejtorit për Euroazinë në Zërin e Amerikës, Elez Biberaj, i cili deklaroi se Shqipëria një nga vendet...

Monitorimi i pacientëve që kaluan COVID-in, flasin mjekët:  Disa prej tyre patën modifikime të trurit

Ndërsa pandemia po mbush vitin, doktorët janë duke monitoruar pacientët e COVID-it që ende vuajnë pasojat e sëmundjes. Ata vazhdojnë të përjetojnë simptoma megjithëse...

Gjykata e Apelit përgjysmon dënimin për krime lufte ndaj një serbi të Kosovës

Gjykata e Apelit në Kosovë, tha të martën se ka përgjysmuar dënimin nga 22 në 11 vjet ndaj Darko Tasiçit, ish pjesëtar i policisë...

Miratohet buxheti i ri në Parlament, VOA: Borxhi publik do të rritet në nivele kritike

Në Tiranë parlamenti me shumicë socialiste miratoi sot buxhetin e vitit të ardhshëm mes debateve për mënyrën se si po menaxhojnë autoritetet pasojat e...

Si do të jenë marrëdhëniet SHBA-Rusi nën administratën Biden?

  Presidentët George W. Bush dhe Barack Obama, kur u zgjodhën për herë të parë, u shprehën se besonin që mund të krijonin raporte...

Rrëfimi i astronautit që mban rekordin për kohën e qëndrimit në hapësirë

2 nëntori shënon 20 vjetorin e dërgimit të njerëzve të parë në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës. Scott Kelly, astronauti që mban rekordin e qëndrimit...

Turqia shtrin kërkimet në Mesdheun lindor, reagon Greqia

Turqia tha se do të zgjate veprimtarinë kërkimore për naftë të anijes së saj Oruc Reis në një zonë të diskutueshme të Mesdheut lindor...

Studimi: E ftohura mund t’ju mbrojë nga Covid-19

Një studim i ri tregon se pas një të ftohure personi mund të jetë më i aftë për t’i rezistuar një goditjeje të rëndë...

Dueli Trump-Biden, VOA: Ja si shqiptarët mund të ndikojnë në rezultatin e disa shteteve

Tani që kanë mbetur vetëm dy javë deri në zgjedhjet presidenciale, shqiptaro-amerikanët e shohin veten si një kategori votuesish që në shtete të caktuara...

Çfarë ndodh nëse nuk ka fitues të qartë të zgjedhjeve presidenciale në SHBA?

Dy javë nga zgjedhjet presidenciale amerikane të këtij viti, ekspertët politikë po analizojnë një sërë skenarësh me të cilat vendi mund të përballet në...

Lajmet e fundit