Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
27 °
Mar
21 °
E premte, 17 Shtator, 2021

TAG

Voa

EMOCIONUESE/ Pas 30 vitesh punë intensive, spikeri Ilir Konomi del në pension: Ndihem i privilegjuar që punova për Zërin e Amerikës

Gazetari dhe njëkohësisht spikeri i lajmeve të Zërit të Amerikës, Ilir Konomi ka përfunduar misionin e tij prej 30 vitesh punë intensive. Lajmi është...

E zbulon VOA: Ambasadorja e SHBA kërkoi të ftohej Meta dhe Basha, kryedemokrati nuk mori pjesë në ‘Defender 21’

Në Tiranë, Stërvitja ushtarake “Defender Europe 21” zhvilloi sot një Ditë të Hapur në kryeqytetin shqiptar pas një seri veprimtarish profesionale në pothuaj gjithë...

VOA: Meta sulm të hapur ndaj DASH për vendimin shpalljen “non grata” të Berishës

Në Shqipëri, presidenti Ilir Meta, reagoi sot me tone të ashpra ndaj vendimit të Departamentit amerikan të Shtetit për t’i ndaluar hyjren në territorin...

VOA: Shqipëria bëhet gati për të zgjedhur parlamentin e ri, rreth 3.6 milionë qytetarë të regjistruar në listat e votuesve

Një numër vëzhguesish nga ODIHR, asambleja parlamentare e OSBE-së dhe Këshilli i Europës, së bashku me grupe nga ambasada të ndryshme, do të ndjekin...

“Dekriminalizimi”, prokuroria has pengesa në hetimet jashtë vendit, Celibashi për VOA: Për Tom Doshin ka fakte të bëra publike

Në Shqipëri Prokuroria e Përgjithshme ka nisur proçedurat për verifikimin e 30 kandidatëve për deputetë nga 1900 që janë gjithsej pas kërkesës së KQZ....

Edi Rama: Elez Biberaj është bërë palë dhe tendecioz, kam patur respekt por nuk po përfaqësonn zërin e të vërtetës

Kryeministri Edi Rama ka komentuar deklaratën e drejtorit për Euroazinë në Zërin e Amerikës, Elez Biberaj, i cili deklaroi se Shqipëria një nga vendet...

Monitorimi i pacientëve që kaluan COVID-in, flasin mjekët:  Disa prej tyre patën modifikime të trurit

Ndërsa pandemia po mbush vitin, doktorët janë duke monitoruar pacientët e COVID-it që ende vuajnë pasojat e sëmundjes. Ata vazhdojnë të përjetojnë simptoma megjithëse...

Gjykata e Apelit përgjysmon dënimin për krime lufte ndaj një serbi të Kosovës

Gjykata e Apelit në Kosovë, tha të martën se ka përgjysmuar dënimin nga 22 në 11 vjet ndaj Darko Tasiçit, ish pjesëtar i policisë...

Miratohet buxheti i ri në Parlament, VOA: Borxhi publik do të rritet në nivele kritike

Në Tiranë parlamenti me shumicë socialiste miratoi sot buxhetin e vitit të ardhshëm mes debateve për mënyrën se si po menaxhojnë autoritetet pasojat e...

Si do të jenë marrëdhëniet SHBA-Rusi nën administratën Biden?

  Presidentët George W. Bush dhe Barack Obama, kur u zgjodhën për herë të parë, u shprehën se besonin që mund të krijonin raporte...

Lajmet e fundit