Tirana
scattered clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
16 °
E hënë, 20 Shtator, 2021

TAG

Vlorë

Kryebashkiaku Leli bllokoi derën e Teatrit, anëtari i Këshillit Bashkiak: Po pengohen të zgjedhurit e qytetarëve të kryejne detyrën

Deputeti dhe anëtari i Këshillit Bashkiak Anduel Tahiraj ka folur për mediat, pasi kryebashkiaku i Vlorës, Dritan Leli i ka kthyer përgjigje Këshillit të...

Ndizet debati në Vlorë, gazetarja kundër ish-deputetes për Lelin: Babai i tij ish ushtark dhe vëllai biznesmen siguruan votat që ju i donit para...

Debat I ashpër po zhvillohet në qarqet intelektuale të Vlorës, pas nismës së nisur për të denigruar figurën e kryetarit të Bashkisë Dritan Leli,...

Plas sherri mes dy baballarëve në Vlorë, futen dhe djemtë në konflikt, njëri përfundon në spital

Dy baballarë dhe dy djemtë e tyre janë përfshirë në shell me njëri tjetrin në Vlorë. Policia njofton se shtetasit: V. T., 61 vjeç, K....

‘Rally Albania 2021’ spektakël e bukuri shqiptare! 300 të huaj mblidhen në Vlorë, sinjal pozitiv për turizmin! Pilotët: Shqipëria një vend fantastik

Këtë fundjavë (5-6 qershor) ka një arsye më shumë për të vizituar qytetin e Vlorës. Përveç plazhit dhe temperaturave perfekte, çdo qytetarë do ketë...

Të shpallur në kërkim, policia Vlorës arreston dy të rinjtë

Policia e Vlorës ka arrestuar dy persona, të cilët ishin shpallur në këkrim për veprën penale “ndihma për kalimin e paligjshëm të kufirit”. Në pranga...

DEL FOTO: Ky është 35-vjeçari që u ekzekutua me breshëri plumbash në derën e shtëpisë

Personi në foto është Shkëlzen Velaj, i cili mbrëmjen e djeshme gjatë orëve të vona është ekzekutuar me bresheri plumbash në derën e shtëpisë. Bëhet...

“Më hap derën”, flasin fqinjët e Shkëlzen Velajt, që u ekzekutua në Vlorë: Kur nëna hapi derën e pa djalin e vrarë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak pas mesnatës në Vlorë, ku është vrarë 35-vjeçari Shkëlzen Velaj, në derën e shtëpisë. Bëhet me dije se...

Ekzekutimi i 35-vjeçarit pas mesnatës në Vlorë, autorët e ndoqën nëpër shkallët e pallatit, mbi të u zbraz i gjithë kallashnikovi; viktima vëllai i...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak pas mesnate në Vlorë, ku është ekzekutuar para derës së shtëpisë Shkëlzen Velaj, 35 vjeç. Bëhet me dije...

Për një verë ndryshe, në prag të sezonit turistik, nis dezinfektimi i zonave në Vlorë dhe Sarandë

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka bërë me dije se ka nisur procesi i dezinsektimit të zonave turistike në Vlorë dhe Sarandë. Ky proces do...

Gazetarja flet për atentatet e ditëve të fundit: Vrasja në Vlorë dërgon mesazhe, viktima kishte vetëm 3 javë që ishte kthyer nga Spanja

Gjatë tre ditëve të fundit në vendin tonë kanë ndodhur 3 vrasje me armë zjarri, dy prej të cilave atentate të mirëpërgatitura dhe ende...

Lajmet e fundit