Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
28 %
2.6kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
E martë, 4 Tetor, 2022

TAG

Vlorë

Tifozi humb jetën në stadium, pas ndeshjes Flamurtari-Kukësi

Një tifoz ka humbur jetën ditën e sotme, teksa kishte shkuar të ndiqte gjysmëfinalen e ndeshjes së Kupës së Shqipërisë, Flamurtari- Kukësi (0-2). ...

Arrestohen tre zyrtarë të INUV dhe një biznesmen

Prokuroria e Apelit Vlorë urdhëroi ri-arrestimin e Kryeinspektorit të INUV të Bashkisë së qytetit, paraardhësin e tij, një inspektori të këtij institucioni, si edhe...

Gjendet trupi i pajetë i një 29 vjeçari, Policia: Mund të jetë hedhur nga kati i gjashtë

Një trup i pajetë është gjetur mëngjesin e sotëm në pjesën e pasme të Gjykatës së Vlorës. Trupi i pajetë që...

Operacion antidrogë në Vlorë, policia arreston 2 persona

Policia ka finalizuar me sukses një operacion anti drogë në qytetin e Vlorës të koduar “Resulaj”. Në prangat e policisë kanë...

Rama: Rruga e lumit të Vlorës, impakt në zhvillimin e jugperëndimit të vendit

Kryeministri Edi Rama deklaroi të premten se rruga e Lumit do t’i japë Vlorës një hapësirë të re zhvillimi në funksion të turizmit dhe...

Vlorë: Dhunoi babain e tij, arrestohet 35 vjeçari

Policia e Vlorës arrestoi në flagrancë një 35 vjeçar, i cili ka ushtruar dhunë fizike  ndaj babait të tij. Policia bën...

Hapet gara për kreun e ri të PS në Vlorë, 5 emrat që pritet të kandidojnë

Është hapur zyrtarisht gara për kreun e ri të Partisë Socialiste në qytetin e Vlorës. Ka qenë koordinatori për rajonin Vlorë-Gjirokastër, Koço Kokëdhima, ai...

Gjendet një trup i pajetë në Vlorë, policia nis hetimet

Në aksin rrugor "Skelë - Ujë i Ftohtë", pranë objektit "San Tropez" është gjetur një person i pajetë, i shtrirë në anë të rrugës. Ngjarja...

Vrau 12 vite më parë në Vlorë, ekstradohet sot nga Italia

Nga Zyra Qëndrore Interpol Tirana është kryer ekstradimi nga Milano, Itali, drejt vendit tonë, i shtetasit shqiptar Klaidin Bitraj,  42 vjeç, lindur në Vlorë....

Atentati me C4, flet biznesmeni Vasil Bedinaj: Jam totalisht i shokuar

Flet biznesmeni Vasil Bedinaj për tritolin e vendosur në makinën e tij dy ditë më parë. Gjatë dëshmisë së dhënë në...

Lajmet e fundit