Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1.5kmh
2 %
Die
19 °
Hën
15 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
8 °
E diel, 26 Mars, 2023

TAG

Vlorë

Edi Rama kafe në Vlorë me Sinan Idrizin dhe deputetin e PS

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në qytetin e Vlorës, ku do të marrë pjesë në një ceremoni të organizuar në ambientet e stadiumit "Flamurtari",...

Kishin mbetur në mes të detit, shpëtohen tre shtetasit e huaj në Vlorë

Policia  kufitare e Vlorës ka shpëtuar  tre shtetas të huaj që ngelur në det të hapur, pasi mjeti lundues i tyre kishte pësua defekt. Tre...

“Shtrihu në tokë, asnjë lëvizje”, Policia parandalon atentatin në Vlorë, 28 vjeçari prangoset në rrugë me kallashnikov (EMRI – VIDEO)

Donald Petani (Alimuçaj) është prangosur nga Policia e Vlorës në kushtet e flagrancës, pasi ishte nisur për të kryer një ngjarje kriminal. Ai është...

Zhduket 29-vjeçari nga Vlora në Spanjë, nëna ngre alarmin: Dyshojmë se e kanë rrëmbyer

Një 29-vjeçar nga Vlora që ka emigruar në Spanjë, është zhdukur dhe nuk ka asnjë kontakt me familjen e tij. I riu që ka humbur...

Shoferi në Vlorë përplas gruan dhe largohet, më pas aksidentohet me një automjet, një person në gjendje të rëndë

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e kësaj të hëne në Vlorë. Sipas informacioneve praprake mësohet se dy automjete janë përplasur në rrugën “Transballkanike”,...

41 studio arkitekturore, mbyllet gara ndërkombëtare për 3 stadiumet e reja në Durrës, Vlorë, Korçë

Kryeministri Edi Rama njofton mbylljen e garës ndërkombëtare për ndërtimin e tre stadiumeve të reja në Durrës, Vlorë dhe Korçë. Në total janë dorëzuar...

FNSH aksion “blic” në Vlorë, kontrolle në akset nacionale, në “sitë” mjetet me xhama të zinj

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë kanë zbarkuar mbrëmjen e sotme në Vlorë. Bëhet me dije se janë kryer kontrolle në akset nacionale të qytetit. Postobllokët...

Berisha takim me shtabin e PD në Vlorë: Këto dy muaj kërkoj përkushtim maksimal për fitoren e kandidatit tonë, jemi të vendosur se kurrë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zhvilluar një takim pasditen e sotme me shtabin elektoral të PD në qytetin e Vlorës. Në fjalën e tij Berisha u...

Berisha prezanton kandidatin për Bashkinë e Vlorës: Hysni Sharra do të bëjë gjithçka për qytetin, vendi sot ka më shumë nevojë për ne

Ish-kryeministri Sali Berisha  ka prezantuar këtë pasdite  në Vlorë kandidatin e opozitës për zgjedhjet vendore të 14 majit, Hysni Sharra. Në fjalën e tij Berisha...

Balluku jep lajmin e mirë: Bordi drejtues i Mynihut ka marrë përsipër operacionet për aeroportin e Vlorës, kanë përfunduar mbi 3 kilometra

Zv.kryeministrja Belinda Balluku ka dhënë lajmin e mirë se Bordi Drejtues i Aeroportit të Mynihut ka marrë përsipër operacionet e aeroportit ndërkombëtar të Vlorës. Gjatë...

Lajmet e fundit