Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
48 %
3.6kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
31 °
Die
31 °
E mërkurë, 17 Gusht, 2022

TAG

vlora

“Turp që dogjët mandatet”, Meta kritikon të vetët nga Vlora, paralajmëron: Zgjedhjet parlamentare mund të jenë para atyre lokale

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta nuk i ka kursyer kritikat ndaj të vetëve në Vlorë teksa po zhvillon një takim me strukturat...

Vlora pajiset me 20 “super mjete” për mbledhjen e mbeturinave, Leli: Nuk u kujtuam vonë, ngërçet e kompanisë përgjegjëse na penguan

Nga sot qyteti i Vlorës do të ketë edhe 20 makina të reja të teknologjisë së fundit për mbledhjen e mbeturinave. Lajmin e ka bërë...

Turistët braktisin Vlorën, 250 euro nata? Ja sa kushton një natë në bregdet, nëse rezervoni “sot për nesër” (ÇMIMET)

Vija bregdetare e Shqipërisë nga Velipoja në Himarë ka nisur të popullohet nga turistët e shumtë që kanë ardhur në vendin tonë, por edhe...

E reja bie nga ballkoni i hotelit në Vlorë, partnerit i gjendet kanabis dhe ekstazi

Një vajzë e re ka rënë aksidentalisht nga ballkoni i hotelit ku po qëndronte në Vlorë.   Sipas burimeve policore bëhet me dije se shtetasja...

Gazetarët e pyesin për Berishën, Rama ua pret shkurt: Kush është ky?! Ndjesë pastë

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë sot në Konferencën Ndërkombëtare “Drejt së Ardhmes: Qyteti im, Shtëpia ime”. Nga Vlora ku ishin të ftuar dhe...

Përse në një ditë me Ramën në Vlorë? Lulzim Basha “zihet ngushtë” para kamerave

Ish-kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka qenë sot në Vlorë për të zhvilluar një takim me strukturat e partisë,në një prej kafeve të...

“Të shtëna me armë zjarri në Vlorë”, Policia sqaron qytetarët: Shkuam menjëherë në adresën e dhënë, rezultoi se telefonata ishte e rreme

Policia ka sqaruar qytetarët në lidhje me një lajm të publikuar në media se në qytetin e Vlorës ka pasur të shtëna me armë...

Atentati në Vlorë, policia informacion zyrtar: Brenda automjetit të djegur janë gjetur 2 kallashnikovë, janë ngritur pika kontrolli për kapjen e autorëve

Policia njofton se në automjetin e djegur në afërsi të “Ujit të Ftohtë” në Vlorë, i cili dyshohet se u përket autorëve të atentatit...

ATENTATI në Vlorë/ I plagosuri është pronar i një lokali në “Lungomare”, autorët i zunë pritë kur po parkonte makinën, gjendet një mjet i...

Romeo Meçaj, 30 vjeç, është i riu që u plagos me armë zjarri disa minuta më parë në zonën e “Skelës” në qytetin e...

Vlora, qarku me më shumë rrugë në vend, Durrësi dhe Berati më pak

Shqipëria ende ka hendek të zhvillimit të infrastrukturës rrugore në raport me Rajonin e dhe Europën sipas krahasimeve të Eurostat, por edhe brenda vendit...

Lajmet e fundit