Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
45 %
3.6kmh
0 %
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

Vlora Citaku

E konfirmon edhe analisti kosovar: Vlora Çitaku do të jetë ministrja e Jashtme e Shqipërisë, kam informacion të dorës së parë

Gazetari nga Kosova, Milaim Zeka, ka zbuluar se Vlora Çitaku do të jetë ministrja e re e Jashtme e Shqiëprisë, e cila do të...

Washington Times e quajti UÇK-në organizatë terroriste dhe akuzoi Kosovën se ka eksportuar vetëm xhihadistë, vjen përgjigja e Vlora Çitakut

Një shkrim në Washington Times, ku UÇK quhej organizatë terroriste dhe Kosova akuzohej si një vend që ka eksportuar vetëm xhihadistë, nuk mund të...

Paqartësia për njohjen e Kosovës nga Xhamajka, mediat në Kosovë lajmërojnë shkarkimin e ambasadores Vlora Çitaku (SI U PËRFSHI NË DEBAT ME PRESIDENTIN)

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Glauk Konjufca ka propozuar shkarkimin e ambasadores në SHBA, Vlora Çitaku. Konjufca ka propozuar edhe largimin...

Xhamajka mohoi të ketë njohur pavarësinë e Kosovës, Thaçi bën përgjegjëse ambasadores Çitaku në SHBA

Ditën e djeshme, presidenti I Kosovës Hashim Thaçi, përmes një postimi në faqen e tij në ‘Twitter’, njoftoi lajmin e mirë se Xhamajka ka...

Përplasje mes ambasadores së Kosovës dhe ministrit serb në mbledhjen e OKB-së, Çitaku mbron Albin Kurtin

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, ka marrë pjesë në seancën e sotme të Këshillit të Sigurimit të OKB-së. Çitaku...

‘Nobeli’ për njeriun që refuzon krimet ndaj shqiptarëve, reagon ambasadorja e Kosovës në SHBA

Ambasadorja e Kosovës në SHBA Vlora Çitaku e quajti të turpshme dhënien e çmimit ‘’Nobel për letërsi’’ për shkrimtarin austriak Peter Handke, i cili...

14-vjeçarja shqiptare shpallet kampione e Matematikës në Zvicër

Një vajzë 14-vjeçare shqiptare është shpallur kampione e Matematikës, në Zvicër. Lajmin të ditur e ka bërë Ambasadorja e Kosovës në...

Incidenti për Kosovën në OKB, ministri i Jashtëm serb ofendon ambasadoren Çitaku (VIDEO)

Në përfundim të seancës për Kosovën në Kombet e Bashkuara të hënën, Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç i është afruar nga pas ambasadores...

Çitaku: Kosovës i duhet ushtri, UNMIK-u ka përfunduar misionin

Në një takim të zakonshëm të Këshillit të Sigurimit për Kosovën, përfaqësues të Beogradit dhe Prishtinës sërish paraqitën pikëpamje tërësisht të kundërta për situatën...

Ambasadorja në Uashington takohet me gruan më të rëndësishme të presidencës Trump: Jam e impresionuar

Nuk ka asnjë post në administratën e presidentit Donald Trump, përveç se është ‘vajza e parë’ e SHBA-së, megjithatë roli që Ivanka Trump po...

Lajmet e fundit