Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
31 %
4.1kmh
0 %
Mër
33 °
Enj
40 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
37 °
E mërkurë, 4 Gusht, 2021

TAG

Vllaznia

CONFERENCE LEAGUE/ Laçi mban lart krenarinë shqiptare në Europë, Teuta turpërohet nga një ekip amator, humbje edhe për Partizanin e Vllazninë

Ditë zhgënjyese për ekipet shqiptare që marrin pjesë në turin e dytë të Conference League, pasi vetëm Laçi ka arritur të marrë rezultat pozitiv...

Deputeti i LSI “hap thesin”: Premio 10.000 euro për futbollistët e Vllaznisë, në sfidën me qipriotët e Limasol

Agron Çela, deputet i zgjedhur i LSI në zgjedhjet e 25 prillit, ka hapur thesin për lojtarët e Vllaznisë të cilët sot përballen me...

MAGJI SHQIPTARE në Conferencë League/ Partizani, Laçi dhe Vllaznia “fluturojnë” në turin e dytë

Ka qenë një ditë magjike për ekipet shqiptare që marrin pjesë në Conferencë League, pasi Partizani, Laçi dhe Vllaznia kanë arritur të kualifikohen për...

Ankandi i blerjes së Vllaznisë, biznesmeni padit në SPAK Voltana Ademin: Ka shkelur barazinë për pjesëmarrjen në tendera

Biznesmeni Almiro Gurakuqi ka paditur në Prokurorinë e Posaçme kryebashkiaken e Shkdorës, Voltana Ademin, duke e auzuar për “shpërdorim detyre” në lidhje me ankandin...

CONFERENCË LEAGUE/ Partizan me “5 yje” në ndeshjen e parë, Vllaznia “masakrohet” nga arbitri por mban gjallë shpresat për kualifikim

Partizani dhe Vllaznia kanë luajtur ditën e sotme sfidat e para të raundit të parë në Conference League, kompeticionin më të ri të UEFA-s.Kryeqytetasit...

Basha “harron” politikën dhe uron Vllazninë për fitoren, postimi i vetëm për ditën e sotme në Instagram

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha mesa duket ka “harruar” postimet politike, dhe nëse shihet në faqen e tij zyrtare në Instagram, sot është...

Vllaznia fiton trofe pas 13 vitesh pritje, mposht Skënderbeun në finalen e Kupës së Shqipërisë

Vllaznia është fituesja e Kupës së Shqipërisë në futboll për sezonin 2020-2021.Ka mjaftuar një gol nga Da Silva në minutën e 39-të që shkodranët...

“Vllaznia” mbërrin në Gjykatë para Evropës, biznesmeni hedh akuza: Bashkia Shkodër ka paracaktuar fituesin (ARGUMENTET)

Hije dyshimi për manipulim të procesit të privatizimit të klubit të Futbollit “Vllaznia”. Eshtë Almiro Gurakuqi, biznesmeni që ka hyrë në ankand për blerjen...

Bashkia e Shkodrës nxjerr në ankand ‘Klubin e Futbollit Vllaznia’, ja çmimi fillestar

Pas shumë tentativash dhe takimesh, Këshilli Bashkiak i Shkodrës ka vendosur të nxjerrë në ankand aksionet e klubit të futbollit Vllaznia.   ...

Gola dhe emocione në ‘Loro Boriçi’, Vllaznia triumfon dhe ia del të qëndrojë në Superiore

Është mbyllur Vllaznia 3-1 Besëlidhja, me shkodranët që kanë fituar të drejtën për të luajtur edhe sezonin që vjen në Kategorinë Superiore. ...

Lajmet e fundit