Tirana
broken clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
55 %
2.6kmh
75 %
Pre
17 °
Sht
16 °
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
10 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

TAG

Vladimir Putin

Rrëfeu tmerret e luftës, kritiku i Putinit dënohet me burg: Po përpiqen të ma mbyllin gojën, s’do ja arrijnë

Kritiku i Kremlinit, Ilya Yashin, u dënua me tetë vite dhe 6 muaj burg, pasi u shpall fajtor për përhapjen e “Informacionit të rremë”për...

STUDIM/ “Sindroma e njeriut të vogël”, ja pse burrat e shkurtër janë më arrogantë dhe nevrikë

Sindroma e burrit të shkurtër është e vërtetë dhe temperamenti i tyre i nxehtë, në të vërtetë mund të jetë i lidhur me volucionin...

Putin HAKMARRËS, bën PARALAJMËRIMIN: S’do ndalemi, ja kë do bombardojmë

Qeveria ukrainase denoncoi se në tetë sulmete fundit ruse jan përdorur më shumë se një mijë raketa për të shkatërruar strukturat energjitike të vendit. "Këto...

“Rreziku bërthamor po rritet”, Putin: Ne nuk jemi të çmendur t’i përdorim të parët

Presidenti rus Vladimir Putin ka thënë se kërcënimi i një lufte bërthamore po rritej, por këmbënguli se Rusia nuk ishte "çmendur" dhe nuk do...

Putin rrëzohet nga shkallët, si është gjendja shëndetësore e presidentit rus

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, është rrëzuar nga shkallët në rezidencën e tij zyrtare, ndërsa ende nuk dihet nëse është rikuperuar nga kanceri. Kanë qenë...

Biden: I gatshëm të ulem të bisedoj me Putinin, vetëm nëse ai…

Presidenti amerikan, Joe Biden, tha të enjten se është i gatshëm të flasë me homologun e tij rus, Vladimir Putin, nëse ai vërtet dëshiron...

Merkel për luftën në Ukrainë: Nuk mund të bëja asgjë që të ndikojë te Putin

Ish-kancelarja gjermane Angela Merkel ka folur për luftën, duke thënë se nuk sheh asnjë mundësi për të ndikuar te presidentin rus Vladimir Putin. Në një...

“Synoj të kem kontakte të drejtpërdrejta”, Macron dhe Putin pritet të takohen në ditët në vijim

Presidenti francez Emmanuel Macron planifikon të bisedojë me liderin rus Vladimir Putin. Në një deklaratë për media ai tha se planifikon të takohet me Putin...

Peleshi për protestën e Berishës: Edhe Putin po të drejtonte opozitën shqiptare s’do bënte asnjë më shumë se kaq

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka reaguar pas deklaratës së kreut të PD, Sali Berisha, i cili tha se më 6 dhjetor ditën që...

Zelensky flet para udhëheqësve të G20 dhe bën thirrje: Lufta duhet të përfundojë tani

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky u bëri thirrje liderëve botërorë në samitin e G20 Bali se lufta e Rusisë duhet të përfundojë tani. Ai u lut...


Lajmet e fundit