Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
2.1kmh
90 %
Hën
10 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

vkm

Banorët e “5 Majit” nënshkruajnë kontratat me Bashkinë e Tiranës, VKM-ja siguron kompensim të plotë për ata që preken nga ndërtimi i lagjes së...

Në lagjen “5 Maji” në Tiranë po punohet me shpejtësi për ndërtimin e pallateve të reja, ku do të strehohen familjet, shtëpitë e të...

Manastirliu jep LAJMIN E MIRË: Rritet pagesa e ndihmës ekonomike për të gjitha familjet në nevojë, gjithashtu rritet edhe paga e personelit shëndetësor

Këshilli i Ministrave ka vendosur ditën e sotme të rrisë me 10% pagesën e ndihmës ekonomike që marrin familjet në nevojë. Lajmin e bëri...

“I dal zot çdo firme të hedhur në VKM”, Braçe: S’i kam duart me gjak, s’ma prish gjumin gjaku…

Deputeti Erion Braçe tha sot gjatë fjalës së tij se mban përgjegjësi për çdo firmë që ka hedhur si zëvendëskryeministër në VKM. Ai u shpreh...

Ahmetaj, Kumbaro dhe Çuçi tregojnë vendimet e miratuara sot në Këshillin e Ministrave

Tre ministra të qeverisë “Rama 3” janë shfaqur sot para kamerave te Kryeministria për të interpretuar vendimet e miratuara në mbledhjen e Këshillit të...

Edi Rama firmos VENDIMIN: Afganët që do vijnë në Shqipëri, marrin mbrojtje të përkohshme 1 vjeçare! Shteti mund t’ju kufizojë lëvizjen

Kryeministri Edi Rama ka firmosur sot vendimin për strehimin dhe mbrojtjen e përkohshme të shtetasve afganë që do të vijnë në Shqipëri, në kuadër...

Qeveria merr vendimin e rëndësishëm: Trualli i “Teatrit Kombëtar” i kalon Bashkisë së Tiranës, por ja çfarë i ndalohet bashkisë me VKM

Këshilli i Ministrave ka marrë vendimin në mbledhjen e djeshme për t’i kaluar bashkisë së Tiranës truallin e Teatrit Kombëtar. Sipas VKM të firmosur nga...

Qeveria merr vendimin, shtyhet afati i vlefshmërisë së pasaportave diplomatike (DOKUMENTI)

Në mbledhjen e sotme Këshilli i Ministrave ka vendosur shtyrjen me një vit të vlefshmërisë së pasaportave diplomatike dhe atyre të shërbimit. Në vendimin e...

Miratohet akti normativ, shtyhet skadenca e kartave ID deri në përfundim të gjendjes së pandemisë COVID-19

Këshilli i Ministrave ka miratuar ditën e sotme aktin normativ, me anë të së cilit shtyhen skadencat e kartave të identitetit deri në përfundimin...

Pas takimit me kryeministrin grek, Rama ndryshon grupin negociator mbi “detin” (VKM-ja e re)

Sipas qeverisë shqiptare, takimi zyrtar mes kryeministrit Rama dhe homologut të tij grek, Kyriakos Mitsotakis në Athinë, rezultoi pozitiv dhe pati në fokus diskutimin...

Publikohen VENDIMET e Këshillit të Ministrave: Pirro Misha drejtor i Bibliotekës Kombëtare… Miratohet BUXHETI fillestar i SPAK

Dalin vendimet e marra dje nga Këshilli i Ministrave. Mësohet se Këshilli i Ministrave ka emëruar Pirro Mishën drejtor të Bibliotekës...

Lajmet e fundit