Tirana
few clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
1.5kmh
20 %
Mar
21 °
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
25 °
E martë, 28 Shtator, 2021

TAG

vjosa

15 vende ku mund të bëni rafting në Europë, mes tyre edhe Vjosa

Janë gjithnjë e më të shumtë personat, të të gjitha moshave, të cilët tërhiqen pas këtij sporti me adrenalinë dhe argëtues, pranë natyrës. Më...

HEC-et në Shqipëri, 30 shkencëtarë të huaj zbresin në terren për mbrojtjen e lumit Vjosa

30 shkencëtarë kanë zbritur në terren për të studiuar dy degë kryesore të lumit Vjosa. Ata janë nga Austria, Gjermania dhe Italia kanë bërë...

Presidenti Meta në mbrojtje të VJOSËS: Mirë në qytete, por edhe në lumë dhe male BETON do shohim?

Presidenti Ilir Meta është shprehur se ka qenë dhe do të jetë në përkrahje të iniciativave për mbrojtjen e natyrës dhe të mjedisit. ...

E rrallë, prindër për herë të parë pas 15 vitesh, çifti kosovar u vendos binjakëve emrin Vjosa dhe Albin

Një çift nga Kosova të cilët janë bërë prindër për herë të parë pas 15 vitesh kanë vendosur që binjakëve t’u vënë emra të...

U hodh nga ura në ujrat e Vjosës, gjendet trupi i pajetë i të zhdukurit

Gjendet trupi i pajetë i 57-vjeçarit i cili u hodh ditën e djeshme nga ura në ujrat e lumit Vjosë në Përmet. ...

Hidhet nga ura në ujërat e Vjosës, zhduket 57-vjeçari, ja çfarë dyshohet

Një 57-vjeçar dyshohet se është hedhur nga ura në ujërat e Vjosës, por nuk ka munur të dalë që aty.  Policia...

Televizioni gjerman dokumentar për Vjosën: lumi i fundit i Evropës

Sakaq, gazetari ka udhëtuar dhe në fashatrat përgjatë lumit duke folur me banorët si dhe duke u njohur me zakonet dhe traditat e...

“Independent” shkruan për lumin Vjosa: Rrezikohet nga “cunami” i digave

Një prej tabloideve më të famshëm britanik, “The Independent” i ka kushtuar një shkrim të gjatë lëvizjes “Zemra Blu” që ka bërë bashkë shkencëtarë,...

Fieri dhe Vlora nën ujë, ja kur ulen prurjet e Vjosës

në vendet malore: -6 / 7 °C. ERA: sot (e diel, dt.04) dhe nesër (e hënë, dt.05) pritet të fryjë e dobët, ndërsa...

Kauza e “Vjosës pa diga” krijon një aleancë të fortë

Lufta për të mbajtur larg Vjosës hidrocentralet e planifikuar pritet të jetë e gjatë, por në krah të banorëve janë organizatat mjedisore dhe dashamirës...

Lajmet e fundit