Tirana
scattered clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
3.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
21 °
Hën
23 °
E enjte, 29 Shtator, 2022

TAG

Vjosa Osmani

Lë pas Duda Baljen, Vjosa Osmani zgjidhet “Miss politikania shqiptare”

Presidentja Vjosa Osmani është zgjedhur nga njerëzit që jetojnë në diasporë “Miss Politikania Shqiptare” Në rubrikën “Diaspora thërret” në emisionin “Ora 7”, këtë të premte,...

Gazetari gjerman impresionohet nga Vjosa Osmani: E qartë si kristali, pozitive dhe e përsosur retorikisht!

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka marrë pjesë sot në Samitin e BE, bashkë me liderët e tjerë nga rajoni dhe ata europianë. Ajo...

Liberalizimi i vizave, Osmani nga Brukseli: Është një padrejtësi e madhe për qytetarët e Kosovës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka folur sot për mediat para takimit të liderëve të Ballkanit Perëndimor me BE. Osmani tha se qytetarët kanë nevojë...

Vjosa Osmani “hakmerret” ndaj Ramës, pret foton e kryeministrit nga tryeza e samitit në Greqi

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, mori pjesë ditën e djeshme në samitin e SEECP që u mbajt në Selanik. Në këtë takim ishte i...

Presidentja Vjosa Osmani pritet nga kryeministri grek, zbulon për çfarë biseduan  

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është pritur sot në takim nga kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis, në kuadër të Samitit të krerëve të shteteve të...

Politika kosovare mesazhe ngushëllimi për vdekjen e Bujar Nishanit: Do të kujtohet si udhëheqës e kontribues për demokracinë në Shqipëri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të ish-Presidentit Bujar Nishani. Në reagimin e saj Osmani ka theksuar se Nishani ia...

Meta takon homologen Vjosa Osmani: Ramë dakord për rritjen e kapacitetit në luftën kundër trafikut të qenieve njerëzore

Presidenti i vendit Ilir Meta ka takuar sot homologen nga Kosova, Vjosa Osmani gjatë vizitës zyrtare në vendin fqinj. Pëmes një psotimi në facebook, Kreu...

FOTO/ E njohët? Ndryshimi drastik i Vjosa Osmanit

Presidentja e Kosovës i ka habitur të gjithë me ndryshimin drastik në pamjen e saj. Vjosa Osmani prej javësh po komentohet në media për...

Mediat turke: Vjosa Osmani u operua në Antalia për të hequr kilogramët e tepërt

Mediat turke shkruajnë se presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani i është nënshtruar një operacioni në Antalia të Turiqë. Në shkrimin e “Hurriyet” thuhet se Osmani...

Vjosa Osmani e Albin Kurti takojnë Antony Blinken në Washington

Presidentja Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti kanë takuar Sekretarin e Shtetit Antony Blinken në Washington. Osmani dhe Kurti ndodhen në SHBA me ftesë të...

Lajmet e fundit