Tirana
scattered clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
3.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
21 °
Hën
23 °
E enjte, 29 Shtator, 2022

TAG

Vjosa Osmani

Presidenti Begaj mbërrin në Prishtinë, pritet nga Vjosa Osmani me ceremoni zyrtare

Presidenti Bajram Begaj po zhvillon vizitën e parë si kreu i shtetit në Kosovë. Ai është pritur nga presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani me një...

Presidenti Begaj sot në Kosovë, takim me Osmanin, Kurtin dhe kreun e KFOR

Presidenti Bajram Begaj do të zhvillojë sot vizitën e parë zyrtare në Kosovë. Takimi do të mbahet sot dhe nesër, ku Begaj do të zhvillojë...

Takim me Osmanin, Kurtin dhe kreun e KFOR, zbardhet agjenda e presidentit Begaj në Kosovë

Presidenti Bajram Begaj do të zhvillojë vizitën e parë zyrtare në Kosovë, në 15 dhe 16 gusht, ku do të zhvillojë takime me krerët...

“Mirë se erdhe në shtëpi!” Vjosa Osmani nderon Dua Lipën me titullin “Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës”: Faleminderit që bën që zëri ynë...

Presdentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ditën e sotme ka dekoruar me titullin Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës, këngëtaren Dua Lipa. Përmes një postimi në...

Tensionet në Veri, Begaj telefonon Vjosa Osmanin: Shmangët një provokim të rëndë për stabilitetin e Kosovës, Shqipëria do vazhdojë t’ju mbështesë

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, ditën e sotme ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologen e tij Vjosa Osmanin. Gjatë bisedës Begaj përshëndeti vendimin e...

“Kemi histori të fortë mes nesh”, Blinken i përcjell Kurtit dhe Osmanit mesazhin e Biden

Departamenti amerikan i Shtetit ka publikuar videon nga takimi i Sekretarit të Shtetit, Antony Blinken me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin...

“Vëllazëria jonë është e fortë”, Meta i bën premtimin Vjosa Osmanit: Nga dita e hënë, në mëngjes herët të datës 25 të jap fjalën...

Presidenti Ilir Meta në vizitën e fundit në Kosovë si kreu i shtetit shqiptar ka zhvilluar një takim me homologen e tij Vjosa Osmani. Në...

Vjosa Osmani pret Presidentin me nderimet më të larta, Meta bën shqiponjën në tapetin e kuq (AGJENDA E PLOTË)

Presidenti Ilir Meta mëngjesin e sotëm është pritur me ceremoni shtetërore nga presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në Prishtinë, në vizitën e tij të...

Tre ditë para përfundimit të mandatit, Meta bën vizitën e fundit si President në Kosovë

Presidenti i vendit Ilir Meta do të niset sot për një vizitë zyrtare në Kosovë me ftesë të honologes Vjosa Osmani, me rastin e...

“Të jesh në NATO, do të thotë që je i sigurtë”, Vjosa Osmani e prerë: Serbia të zgjedhë BE-në ose Moskën

Presidentja Vjosa Osmani ka folur për aspiratat e Kosovës që të aplikojë për statusin e kandidatit, për anëtarësim në Bashkimin Evropian.Ajo u shpreh në...

Lajmet e fundit