Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
35 °
Mër
37 °
Enj
39 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

Vjosa Osmani

Vjosa Osmani udhëton për në Turqi, do të takohet me Erdoganin

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani do të marrë pjesë në samitin vjetor të SEECP-së dhe në takimin inaugurues të Forumit Diplomatik të Antalias. Në një...

Vjosa Osmani i shtyn mandatin EULEX-it, zbardhen detaje

Presidentja Vjosa Osmani, nëpërmjet një letre drejtuar Përfaqësuesit të Lartë të BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell Fontelles, e ka njoftuar...

“Vendim i pa ligjshëm”, u shkarkua nga Vjosa Osmani, reagon ish-kryetarja e KQZ-së: Beteja e radhës fillon tani

Ish-kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka në një konferencë për media pas shkarkimit të saj nga presidentja Vjosa Osmani, ka thënë se presidentja ka përmbushur...

Pas shkarkimit të Valdete Dakës, Vjosa Osmani dekreton kryetarin e ri të KQZ-së në Kosovë

Ditën e sotme Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka shkarkuar nga posti i kryetares s ëKQZ-së Valdete Dakën, e cila ishte në këtë pozicion...

Prej 11 vitesh në krye të KQZ-së, Vjosa Osmani shkarkon Valdete Dakën

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka shkarkuar Valdete Dakën nga posti i kryetares së KQZ-së, post të cilin Daka e mbante prej 11 vitesh. “Komisioni...

Vjosa Osmani e prerë: Nuk pranojmë kurrsesi lëvizjen e kufijve, por jemi të vendosur për vazhdimin e dialogut

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka deklaruar se Kosova është e vendosur që të vazhdojë dialogun me Serbinë, si dhe të ketë bashkëpunim me...

Albin Kurti dhe Vjosa Osmani i kërkojnë ministrit grek njohjen e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, pas takimit me ministrin e Jashtëm të Greqisë, Nikos Dendias në Prishtinë, i ka kërkuar atij njohjen e Kosovës. “Kurti...

Ministri i Jashtëm grek do të vizitojë Kosovën nesër, ja se çfarë pritet të diskutohet

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias nesër pritet që të vizitojë Kosovën. Në këtë vizitë Dendias do të takohet me liderët institucionale të vendit. Më...

Presidentja e KE i dërgon letër urimi Vjosa Osmanit, mbështet liberalizimin e vizave për Kosovën

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka marrë letër urimi nga presidentja e Komisionit Europian, Ursula Von Der Leyen, në të cilën ka shprehur mbështetje...

Matthew Palmer dhe Miroslav Lajçak i shkojnë në zyrë Vjosa Osmanit, në fokus të bisedës është “përgatitja e terrenit” për takimin Kurti-Vuçiç

I dërguari i SHBA-së për Ballkanin, Matthew Palmer dhe Përfaqësuesi Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak janë pritur sot në presidencë...

Lajmet e fundit