Tirana
clear sky
-4.5 ° C
-4.5 °
-4.5 °
80 %
1.5kmh
0 %
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
9 °
Die
10 °
Hën
9 °
E enjte, 27 Janar, 2022

TAG

vjeshte

Nesër ekuinoksi vjeshtor, cilat janë ndryshimet që do të sjellë

Nesër futemi në stinën e vjeshtës astronomike dhe me ketë rast do të ndodhë ekuinoksi vjeshtor (dita dhe nata do të zgjasin nga 12...

Verë në vjeshtë, temperatura deri në 32°C, mësoni si do të jetë moti sot

Vijon ndikimi i presionit të lartë atmosferik duke kushtëzuar mot të kthjellët ne pjesen më të madhe të vendit. Perjashtim bëjnë zonat malore ku do...

Ekspertët paralajmërojnë valë COVID-i edhe në vjeshtë: Tirana nuk konsiderohet me risk të lartë, problem është jugu

Ekspertët e shëndetësisë kanë paralajmëruar se një valë COVID-i do të vijë në vendin tonë jo vetëm në mesin e majit, por edhe në...

Vjeshta kap dhe Beratin, përmbytet bulevardi i qytetit

Edhe qyteti i Beratit është bllokuar nga reshjet e shiut. Ndërrimi i stinëve ka sjellë ndryshime të papritura atmosferike duke bërë...

Vjeshta vjen me FURI në Shqipëri! Shira dhe përmbytje në Elbasan (FOTO)

Fotot janë siguruar nga ‘’infoelbasani’’.

‘Çfarë opozite do kemi në vjeshtë?’, Nikollë Lesi: Nuk ka zgjidhje tjetër, duhet një DATË FINALE që…

Botuesi Nikollë Lesi në një shkrim të tij, i referohet opozitës, se si do të jetë kjo e fundit në vjeshtë. ...

Kërkoi ndjesë nga Jala, Rama nxjerr projektin për unazën në Fier: Nis në vjeshtë

Kryeministri Edi Rama e ka nisur diten e sotme me lajmin se në vjeshtë nisin punimet për Bypass-in e Fierit. Kujtojme...

Ndonëse në vjeshtë, vijojnë zjarret në Shqipëri, shënohen 8 vatra të reja

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 8 vatra zjarri në disa qarqe të vendit. Në operacione...

Lajmet e fundit