Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
12 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

TAG

vjene

FOTO/ Një police shqiptare u përball mbrëmë me terroristët në Vjenë, ambasadori: Krenar për mbesën time!

Një sulm terrorist ndodhi mbrëmjen e djeshme në Vienë, ku si pasojë humbën jetën 5 persona dhe mbetën të plagosur 17 të tjerë. ...

TMERRI në Vjenë, nga nisja e sulmit, plagosja e policit e deri te arrestimi i autorëve (VIDEO-PËRMBLEDHJE)

Shtatë të vdekur (2 prej të cilëve autorët e sulmit) dhe dhjetëra të plagosur është bilanci momental i sulmit të ndodhur mbrëmjen e sotme...

Merr fund TMERRI në Vjenë, policia arreston autorët që ekzekutuan 7 persona (VIDEO E DORËZIMIT)

Ka marrë fund tmerri në kryeqytetin austriak, Vjenë.  Gjashtë autorë ende të paidentifikuar shkaktuan kaos në një prej shesheve kryesore të...

KUJDES!!! PAMJE TË RËNDA/ Momenti kur terroristi qëllon për vdekje me KALLASHNIKOV qytetarin në Vjenë (VIDEO)

Janë publikuar disa momente nga sulmi terrorist që ndodhi mbrëmjen e sotme në Vjenë.   Në videon e shpërndarë në rrjetet sociale,...

Rëndohet bilanci i sulmit të Vjenës, 7 viktima dhe dhjetëra të plagosur (VIDEO)

Të paktën shtatë persona ka humbur jetën dhe disa të tjerë u plagosën në një sulm të dyshuar terrorist të ndodhur mbrëmjen e sotme...

Rama si kreu i OSBE në Vjenë, mban një fjalim të gjatë dhe ua bën të qartë bjellorusve: Kjo është oferta që të dilni...

Kryeministri Edi Rama, nën cilësinë e kreut të OSBE, ka mbajtur një fjalim të gjatë në Këshillin Special për ndërmjetësimin e krizës në Bjellorusi....

U ndalua në Vjenë, flet vëllai i kryeministrit: Nuk është e vërtetë, ishte konsultë

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj, ka thënë se nuk ka qenë i arrestuar, por që ishte në një konsultë disa minutëshe në policinë në...

Grabitja e miliona eurove në Rinas, kompania Austrian Airlines merr masë të fortë: Jo më para nga Tirana

Grabitja spektakolare e miliona eurove ditën e djeshme në Rinas ka bërë që drejtues të kompanisë Austrian Airlines të marrin një masë të fortë....

Balla jep lajmin e mirë nga Vjena: Shqipëria e Maqedonia e Veriut kanë mbështetje të fuqishme për në BE

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla ka nisur një axhendë intensive diplomatike me parlamentet e vendeve anëtare të Bashkimit Evropian. ...


Lajmet e fundit