Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
67 %
2.6kmh
75 %
Enj
16 °
Pre
17 °
Sht
18 °
Die
16 °
Hën
11 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

TAG

vjene

E ngjashme me sindromën “Havana”, diplomatët AMERIKANË në Vjenë PREKEN nga një sëmundje misterioze

Rreth 20 diplomatë amerikanë, që jetojnë e punojnë në Vjenë janë prekur nga një sëmundje misterioze, e ngjashme me sindromën "Havana". BBC raporton se më...

Rudina Hajdari takon legjendën e filmave aksion Arnold Schwarzenegger, ja çfarë i bëri bashkë në Vjenë (FOTO)

Rudina Hajdari ka marrë pjesë sot në drekën e organizuar nga Delegacioni i Kongresit Amerikan në Vjenë, në kuadër të Asamblesë Parlamentare të OSBE-së. Në...

Kujtim Gjuzi nxjerr zbuluar deputetin e PD-së: Kishte hartuar rezolutën e “zezë” për myslimanizmin në Shqipëri, që të mos futemi në Europë

Krei i Partisë Konservatore, Kujtim Gjuzi ka treguar sot në emisionin “Pasdite në ABC”, një moment nga konferenca në Vjenë ku është diskutuar për...

Publikohen FOTOT, këta janë 3 shqiptarët e përfshirë në sulmin terrorist të Vjenës

Pas sulmit terrorist në Vjenë ku humbën jetën 5 persona dhe u plagosën shumë të tjerë, janë arrestuar 15 persona. Ministri...

Sulmi terrorist në Vjenë, arrestohen 14 persona të dyshuar, mes tyre 4 shqiptarë (EMRAT)

Policia e Austrisë ka bërë të mundur arrestimin e 14 personave si të dyshuar se kanë lidhje me sulmin që ndodhi të hënën në...

ISIS merr përsipër sulmin terrorist në Vjenë, policia ‘neutralizon’ 2 persona të tjerë, dyshohet se kishin lidhje me…

Shteti Islamik, ISIS ka marrë përsipër përgjegjësitë për sulmin e së martës në mbrëmje në Vjenë, ku mbetën të vrarë 4 persona, 2 prej...

Sulmi terrorist në Vjenë, reagon Papa Françesku: Mjaft më me dhunë, të forcojmë vëllazërinë së bashku

Pas sulmit terrorist në Vjenë, Papa Françesku ka bërë thirrje për paqe dhe vëllazërim së bashku. Papa shkruan në rrjetet sociale...

Erdogan telefon dy heronjtë turq në Vjenë: Vazhdoni të ndihmoni austriakët edhe pse mund të mos na kuptojnë

Presidenti i Turqisë, Rexhep Tayip Erdogan ka zhvilluar një bisedë telefonike me dy të rinjtë turq që shpëtuan një polic të plagosur dhe një...

HISTORI TRAGJIKE në Vienë, Spahiu: E pa imagjinueshme, të gjitha palët shqiptare

Kreshnik Spahiu ka komentuar tragjedinë e ndodhur në Vjenë, ku një terrorist vrau 5 persona dhe plagosi 17 të tjerë. Përmes...

FOTO/ Zbulohet vendi ku jetonte terroristi shqiptar në Vjenë, pamjet e banesës pas bastisjes nga policia

Terroristi që vrau 5 persona dhe plagosi 17 të tjerë në Vjenë thuhet se banonte në distriktin Donaustadt, i cili ndodhet në pjesën verilindore...


Lajmet e fundit