Tirana
scattered clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
4.1kmh
40 %
Pre
26 °
Sht
28 °
Die
22 °
Hën
26 °
Mar
25 °
E premte, 30 Shtator, 2022

TAG

vjene

“Katër ditë pa rroba”, Alketa Vejsiut i ndodh e papritura

Moderatorja Alketa Vejsiu, së fundmi ka ndarë me ndjekësit një situatë tepër të sikletshme. Përmes një postimi në rrjetet sociale, moderatorja ka zbuluar se prej...

“Tik-Tak, ora po afron”, Kryemadhi reagon për artikullin e medias austriake: Me foton e serave mbi incenerator, përshëndes grupin e Vjenës që shpresojnë të...

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka reaguar pas artikullit të medias austriake, ku shkruhej se Presidenti Ilir Meta ka paguar 700 mijë dollarë në...

VIDEO/ Fansi ngacmoi Melindën, menaxheri i këngëtares i futet me grushta në mes të koncerit

Një moment aspak i këndshëm ka ndodhur së fundmi në një kocert të Melinda Ademit në Vjenë. Teksa këngëtarja po performonte para qindra fansave, ajo...

Takimi i OSBE në Vjenë, përfaqësuesit e BE largohen në shenjë protesta, Serbia krah Rusisë

Përfaqësuesit e Serbisë kanë qëndruar në sallën e Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE) në Vjenë, kur përfaqësuesit e Bashkimit Evropian dhe...

Marin Mema bën zbulimin historik në Shqipëri, Vjena dhe “Oxford” konfirmojnë gjetjen

Gazetari Marin Mema ka zbuluar një shpellë të mbushur me shtra njerëzore e cila ndodhet rreth 15 kilometra nga qyteti i Peshkopisë në Dibër. Ky...

“Shpërthejnë” protestat në Vjenë, qytetarët kundër masave bllokuese

Mijëra vetë protestuan në Vjenë të shtunën kundër kufizimeve për të frenuar pandeminë e koronavirusit. Përballë rritjes së infeksioneve ditore, muajin e kaluar Austria u...

Mbështetëse e flaktë e ISIS, kush është 19-vjeçarja e arrestuar në Itali, gruaja e Kujtim Fejzullait që vrau 4 persona në sulmin e Vjenës

Një 19-vjeçare me origjinë kosovare është arrestuar nga policia italiane gjatë një bastisjeje në Milano.  Bleona Tafallari akuzohet për bashkëpunim me qëllim terrorizmin. Gruaja drejtonte një rrjet femrash, ku bindte vajza...

Në Vjenë presin valën e katërt të COVID-19, qytetarët e pavaksinuar do të ndalohen të futen në bare dhe restorante

Varianti “Delta” ka rritur ndjeshëm numrin e infektimeve në të gjithë botën, ndaj autoritetet austriake presin që vendi të goditet nga vala e katërt...

Rama dhe Milva Ekonomi vizitë një ditore në Vjenë: Synojmë një partnership strategjik mes Universitetit Bujqësor të Tiranës dhe Universitetit austriak BOKU

Kryeministri Edi Rama i shoqëruar nga ministrja e Bujqësisë Milva Ekonomi, ka vizituar ditën e sotme Vjenën dhe është takuar me drejtuesit e Universitetit...

E ngjashme me sindromën “Havana”, diplomatët AMERIKANË në Vjenë PREKEN nga një sëmundje misterioze

Rreth 20 diplomatë amerikanë, që jetojnë e punojnë në Vjenë janë prekur nga një sëmundje misterioze, e ngjashme me sindromën "Havana". BBC raporton se më...

Lajmet e fundit