Tirana
few clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1kmh
20 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
25 °
E enjte, 1 Qershor, 2023

TAG

vjen

Gazetarja: Stela Gugallja u vetëidentifikua nga drejtësia austriake dhe u la e lirë,  ja si mund të ketë kërkuar azil

Gazetarja Klodiana Lala ka komentuar ndalimin e Stela Gugalljes ditën e sotme nga autoritetet në Vjenë. Ajo u shpreh se Gugallja është vetëidentifikuar nga...

E rëndë në Vjenë, avokati shqiptar qëllon me thikë bashkëkombasin 30-vjeçar

Një ngjajre e rëndë është shënuar ditën e sotme në Vjenë, ku një avokat shqiptar ka qëlluar me thikë bashkëkombasin e tij. Mediat e huaja...

Kreu i FIFA-s Infantino mbërrin sot në Shqipëri, pritet nga Duka e do takojë edhe Ramën: Inauguron shtëpinë e futbollit

Sot presidenti i FIFA-s Gianni Infantino mbërrin në Tiranë në mesditë, në një vizitë me dy qëllime, festimet e 90 vjetorit të marrëdhënieve mes...

I dërguari i Posaçëm i Gjermanisë për Ballkanin vjen në Tiranë, takim me Ramën, Xhaçkën e  Muzhaqin

Dërguari i Posaçëm i Qeverisë Federale për vendet e Ballkanit Perëndimor, Manuel Sarrazin ndodhet në Tiranë, ku do të zhvillojë takime me disa me...

Kriza energjitike, Bulevardi i Vjenës s’do të ndriçohet për Krishtlindje për të kursyer energji

Qyteti i Vjenës, i famshëm për tregjet e Krishtlindjeve dhe koncertin e Vitit të Ri, këtë vit nuk do të ndriçojë Unazën, bulevardin e...

Lajmet e fundit