Tirana
light rain
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
0.5kmh
20 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
28 °
Hën
31 °
Mar
34 °
E premte, 12 Gusht, 2022

TAG

vjedhje

Vodhi 9 milionë lekë në vendin ku punonte, arrestohet 34-vjeçarja në Tiranë, shpallet  në kërkim bashkëpuntori  

Ka rënë në prangat e policisë së Tiranës një 34-vjeçare e cila akuzohet  për vjedhje si dhe është shpallur në kërkim bashkëpuntori. Bëhet me dije...

Vodhën 20,000 euro nga shtëpia e fqinjes, hajdutët shqiptarë në itali ‘tradhëtohen’ nga gjurmët e këpucëve

Dy shqiptarë janë arrestuar nga policia në Alessandria të Italisë, pasi policia zbuloi se kishin vjedhur shtëpinë e fqinjes italiane. Sipas raportimeve në mediat italiane,...

“Partia e Punës kishte Ramën karikaturistin e preferuar”, Meta: Do të zbardhim grabitjet galopante të kryeministrit

Ish-presidenti i vendit, Ilir Meta, ka reaguar sërish për çështjen e përfshirjes së emrit të tij në dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit, duke ironizuar...

I vodhi karburant pronarit grek, e pëson keq 31-vjeçari shqiptar

Një 31 vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia greke, pasi u kap duke vjedhur 240 litra karburantit, në vendin e punës. Mediet greke raportojnë se...

Grabitën sende me vlerë në vila dhe magazina, arrestohen 4 shqiptarë në Greqi

Katër shtetas shqiptarë janë arrestuar nga Policia greke, pasi akuzohen për 45 vjedhje të ndodhura në vendin fqinj. Sipas  medieve greke, pas disa muajsh hetimesh...

Hajdutët futen në Kishën e Korçës, vjedhin një sasi parash  

Kisha e Korçës ka rënë sot pre e një vjedhjeje. Mësohet se mëngjesin e sotëm persona të paidentifikuar kanë hyrë në kishë dhe kanë...

Grabiti “BMW X5” dhe bizhuteri në një vilë, shqiptarit plagoset rëndë pas ndjekjes nga Policia

Një shqiptar është arrestuar nga Policia italiane, pasi akuzohet për vjedhjen e  një mjeti luksoz dhe disa bizhuterive në një në Baia Domizia, në...

7 vjedhje në dy javë, policia arreston 35-vjeçarin në Tiranë, momenti kur autori thyen xhamin e dyqanit dhe futet të grabisë

Një 35-vjeçar ka rënë në prangat e policiisë së Tiranës pasi akuzohet për një sërë vjedhjesh. Bëhet me dije se në pranga ka rënë shtetasi...

Grabitet dyqani i celularëve në Durrës, autori futet me forcë i dhe i merr lekët shitëses

Një dyqan celularësh ka rënë pre e grabitjes ditën e sotme në Durrës. Paraprakisht mësohet se një 28 vjeçar me inicialet  Sh. Z., është...

Njëri me 800 euro në portofol e tjetri 15 500 lekë të reja, arrestohen hajdutët e xhepave në Tiranë, si i pikasnin qytetarët në...

Dy persona  janë  arrestuar nga Policia e Tiranës, pasi akuzohen se iu vidhnin portoflat qytetarëve në stacionet e sutobusit në kryeqytet.   Uniformat blui bëjnë...

Lajmet e fundit