Tirana
few clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
35 %
8.2kmh
20 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
16 °
Sht
14 °
E martë, 28 Mars, 2023

TAG

vize pune

SHBA njofton se do të dyfishojë vizat e punës, ja vendet që do përfitojnë

SHBA do të dyfishojë numrin e vizave të përkohshme për punëtorët nga Amerika Qendrore dhe Meksika, tha Shtëpia e Bardhë të martën pasi Presidenti...

Qindra ushtarë të FSK-së kanë aplikuar për vizë pune në Ambasadën Gjermane

Në mesin e 56 mijë qytetarëve të Kosovës që kanë aplikuar në ambasadën e Gjermanisë për viza pune, qindra prej tyre janë ushtarë të...

I premtuan vizë pune për në Gjermani, kompania i merr 600 euro tetovarit dhe “zhduket”

Ali Reçi nga Tetova e Maqedonisë denoncon në redaksinë e emisiont Fiks Fare kompaninë “Minerva Group”. Në 14 shkurt 2019 Ali Reçi ka lidhur...

Shqipëria në mesin e 10 vendeve ndaj të cilave Gjermania lëshoi më shumë viza pune gjatë pandemisë

Shqipëria ishte nder 10 vendet kryesore për të cilat Gjermania lëshoi viza pune për punonjësit me kualifikim të lartë më vitin 2020, raportoi seksioni...

Premtonin vizë pune në Britani dhe certifikatë angleze, ‘zbërthehet’ grupi me tre persona; arrestohet 39-vjeçarja, dy të tjerë në kërkim

Policia e Tiranës ka arritur të zbërthejë një grup prej tre personash, të cilët i premtonin qytetarëve se do t’i pajisnin me viza pune...

Trump do ndalojë përkohësisht imigracionin, ndalohet dhënia e “green card” dhe vizave të punës

Presidenti i SHBA Donald Trump thotë se do të ndalojë përkohësisht imigracionin për shkak të koronavirusit. Me anë të një komenti...

Ambasadorja gjermane: Do t’i kthejmë azilantët shqiptarë por ja si mund të qëndroni në Gjermani

Ambasadorja gjermane në vendin tonë Susanne Schütz thekson se azilantët do të kthehen me forcë në Shqipëri dhe do tu ndalohet hyrja për pesë...

Ëndërroni Australinë? Këto janë procedurat për të fituar një vizë pune në këtë shtet

Pas Gjermanisë edhe Australia ofron mundësi për të fituar viza pune. Por si mundet që të fitoni këtë të drejtë, në rast se keni...

Lajmet e fundit