Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
2.6kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
18 °
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
13 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

TAG

viza

Sali Berisha jep “një lajm vërtet të hidhur”

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se Shqipërisë mund t’i rikthehen vizat me Bashkimin Europian vitin e ardhshëm. “Një lajm vëretet i hidhur”,...

Ëndërroni Australinë? Këto janë procedurat për të fituar një vizë pune në këtë shtet

Pas Gjermanisë edhe Australia ofron mundësi për të fituar viza pune. Por si mundet që të fitoni këtë të drejtë, në rast se keni...

Heqja e vizave, Bjellorusia përshëndet vendimin e Shqipërisë

Ministria e Jashtme e Bjellorusisë ka përshëndetur vendimin e Qeverisë shqiptare për të hequr vizat për qytetarët e këtij shtetit për periudhën 15 maj-1...

Arrestohen në Kanada nënë e bijë që mashtruan shqiptarët për viza punësimi

Lule Kabashi dhe vazja e saj, Adeila Makashi, të akuzuara për mashtrimin e dhjetëra shqiptarëve se me anë të një agjencie do të siguronin...


Lajmet e fundit