Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
54 %
2.6kmh
0 %
Mar
27 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
39 °
E martë, 27 Korrik, 2021

TAG

viza

Kryediplomati gjerman: BE përfundimisht duhet t’i japë Kosovës vizat

Ministri i Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Heiko Mass, sot ka folur për perspektivën evropiane të shteteve të Ballkanit Perëndimor, përfshirë edhe Republikën e...

Premtonin viza dhe pasaporta shqiptare për të huajt dhe përfitonin deri në 1500 euro, policia arreston falsifikatorët në Tiranë, 39 vjeçarja “kapo” e grupit...

Një grup falsifikatorësh me banim në Tiranë kanë rënë në prangat e policisë, pasi akuzohen se u premtonin shtetasve të huaj viza dhe pasaporta...

Shqipëria heq vizat për shtetasit rusë gjatë sezonit turistik

Shqipëria ka vendosur të heqë vizat për shtetasit e Rusisë për sezonin turistik. Lajmi bwhet më dije nga ambasada ruse në Tiranë, e cila njofton...

SHBA kufizon dhënien e vizave për disa zyrtarë kinezë

Shtetet e Bashkuara morën vendim të kufizojnë dhënien e vizave për anëtarë të qeverisë kineze dhe zyrtarë të Partisë Komuniste. Vendimi u morr për...

Vizat në SHBA, ambasada amerikane apel qytetarëve: Është shumë e rëndësishme që…

Ambasada amerikane në Tiranë ka bërë sot një njoftim për të gjithë ata që janë të interesuar për vizë në SHBA. ...

Deklarata e kryeministrit për zgjedhjet e 30 qershorit, Paloka: Po Ramës a i japin vizë amerikane?

Ish-deputeti i PD, Edi Paloka ka komentuar deklaratën e sotme të kryeministri Rama, i cili nga Skrapari u shpreh se kush pengon zgjedhjet e...

Heqja e vizave, Komisioni i Integrimit kërkesë ambasadores holandeze: Duam shpjegime

Komisioni i Integrimit i ka bërë kërkesë ambasadores holandeze për të raportuar lidhur me vizat. 'Do kërkojmë shifra ekzakte për krimin...

Ambasada e Hollandës: Asgjë nuk është vendosur, shqiptarët mund të lëvizin me pasaporta, por…(JA PROCEDURA QE DO NDIQET)

Ambasada e Hollandës në Shqipëri ka reaguar pas lajmit për kërkesën e qeverisë hollandeze drejtuar Komisionit Evropian për rivendosjen e vizave të Shqipërisë me...

Holanda zyrtarizon vendimin për heqjen e vizave, vjen reagimi i parë nga PD: Tragjike!!!

Ish deputet i PD, Tritan Shehu ka reaguar menjëherë pas zyrtarizimit të vendimit të Holandës për heqjen e vizave për shqiptarët. ...

ZYRTARE, Holanda kërkon rikthimin e vizave për shqiptarët (LETRA)

Ditën e sotme Holanda ka dorëzuar zyrtarisht në Komisionin Europian projekt-rezolutën e miratuar pak kohë më parë në parlament, për  rikthimin e vizave për...

Lajmet e fundit