Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
88 %
1kmh
0 %
Pre
19 °
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
23 °
E premte, 2 Qershor, 2023

TAG

viti i ri akademik

Mbi 6 mijë firma, studentët dorëzojnë peticionin në kryeministri: Duam nga 100 euro mbështetje, çmimet e qirave dhe ushqimeve janë rritur

Studentët kanë firmosin një peticion, ku kërkojnë që Qeveria t’i ndihmojë për të përballuar krizën dhe çmimet e larta. 6000 mijë firma janë marrë në...

Universiteti i Tiranës jep njoftimin, ja kur do të fillojë viti Akademik 2022-2023

Universiteti i Tiranës njofton se Viti Akademik 2022-2023 fillon në datën 17 tetor 2022. Lajmin e ka bërë me dije me anë të një postimi...

“Hap rrugën, universiteti është i joni”, studentët përplasen me policinë tek “Filologjiku”

Një situatë e tensionuar është krijuar te Fakulteti i Filologjisë, ku studentët janë përplasur me policinë. Policia e cila qëndronte në hyrje të universitetit nuk...

50% të vaksinuar në Durrës, në Vlorë studentët e pavaksinuar s’lejohen të futen në universitet, në Elbasan lejohen të gjithë

Sot ka nisur viti i ri Akademik 2021-2022  në vend, por këtë vit që studentët të marrin pjesë në auditor duhet të jenë të...

Rama me mesazh urimi për vitin e ri akademik: Angazhimi jonë të vazhdueshëm në rritjen e cilësisë së arsimit të lartë

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me një mesazh urimi për të gjithë studentët e pedagogët për këtë vit të ri akademik 2021-2022. Rama...

Viti i ri akademik, flet ministrja Kushi: Mësimi online ishte vendim i vështirë, por i pashmangshëm

Ministrja e Arsimit Evis Kushi ka folur në ceremoninë e rihapjes, pas 10 vitesh të Universitetit të Forcave të Armatosura, për rifillimin e vitit...

Nis sot viti i ri akademik, Besa Shahini thirrje studentëve: Na shkruani për çdo gjë

Sot nis viti i ri akademik, 2019-2020. Teksa studentët ulen sot në auditore, ministrja e Arsimit Besa Shahini, ka ndarë një mesazh. ...

Nis sot viti i ri akademik, 22 mijë studentë për herë të parë në auditoret e universitetit

Sot nisi viti i ri akademik 2018-2019. Rreth 83 mijë studentë në ciklin e parë të studimeve nisin vitin e ri akademik, ndërsa 22...

Lajmet e fundit