Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1.5kmh
75 %
Sht
23 °
Die
22 °
Hën
21 °
Mar
19 °
Mër
21 °
E shtunë, 23 Tetor, 2021
spot_img

TAG

virus

Çfarë është mutacioni i ri i koronavirusit C.1.2 dhe a duhet të shqetësohemi?

C.1.2 është mutacioni më i ri i koronavirusit i zbuluar në Afrikën e Jugut dhe shkencëtarët thonë se është i ngjashëm me variantin Delta. Shkencëtarët...

Tjetër virus në Kinë, infektohet një qytetar me variantin e ri të gripit të shpendëve

Një qytetar kinez është konfirmuar si rasti i parë njerëzor i infeksionit me një grip të rrallë të gripit të shpendëve. Komisioni Kombëtar Shëndetësor i...

“A e kemi fituar plotësisht betejën me pandeminë?” mjeku Kalo: Kemi kaluar periudhën më të vështirë, ditë më të mira na presin

Mjeku i njohur Tritan Kalo ka postuar një foto nga koridori i Urgjencës së Shërbimit të Sëmundjeve Infektive/Covid-1, ku ka folur edhe për pandeminë. Me...

Bota do përballet me një fatkeqësi tjetër, një tjetër virus vdekjeprurës zbulohet në Australi

Shkencëtarët kanë zbuluar një tjetër virus vdekjeprurës, i cili mund të rrezikojë seriozisht globin. Virusi është zbuluar në një shpellë në Australinë e Jugut, i...

Vdekja e Zezë, shkencëtarët bëjnë paralajmërimin e FRIKSHËM: Një virus i ri mund të shkatërrojë botën brenda pak javësh

Një pandemi më e keqe se koronavirusi është në horizont, ndërsa njerëzit vazhdojnë të marrin mikrobe vdekjeprurëse nga kafshët, paralajmërojnë ekspertët. ...

Jo vetëm COVID-19, autoritetet kosovare paralajmërojnë rrezikun e një tjetër virusi

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), ka kërkuar nga qytetarët që të kenë kujdes nga pickimi i mushkonjave. IKSHPK...

Epidemiologu shuan frikën e të gjithëve: Shkoni në plazh! Ja pse nuk merret virusi në det

Epidemiologu shqiptar Ilir Aliahmeti ka dhënë informacione në lidhje me vazhdimësinë e jetës sonë normale, plazhin dhe lirinë pas pandemisë Covid 19. ...

Arratiset nga spitali një pacient me Ebola, frikë për përhapjen e virusit

Paniku ka mbërthyer qytetarët në Kongo, pasi në mes të pandemisë nga koronavirusi i ri, rrezikojnë të preken edhe nga Ebola. ...

Vdekjet nga koronavirusi arrijnë në 724, vdes amerikani i parë i infektuar

Ka arritur në 724 numri i vdekjeve nga koronavirusi kinez, ndërsa ka vdekur edhe një person me origjinë amerikane, i shtruar në spitalin e...

“Sakrifikoni për një biletë”, ambasadori shqiptar në Pekin: Nuk kemi mundësi të paguajmë (Detaje nga takimi i diplomatëve)

Ministria e Jashtme kineze informoi sot zyrtarisht diplomatët e huaj lidhur shpërthimin e epidemisë vdekjeprurrëse në Wuhan. Në takim ishte i...

Lajmet e fundit