Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
67 %
1kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
31 °
E enjte, 23 Shtator, 2021

TAG

Virgin galactic

Miliarderi Richard Branson lëshohet me sukses në hapësirë, në fluturimin e parë komercial me Virgin Galactic (Video)

Përfundon me sukses udhëtimi i parë komercial drejt hapësirës përmes anijes së kompanisë Virgin Galactic. Pjesë e këtij fluturimi historik ka qenë vetë biznesmeni britanik...

LIVE: Miliarderi britanik fluturon sot drejt hapësirës me kompaninë e tij private Virgin Galactic

Biznesmeni i njohur britanik Richard Branson pritet të përmbushë sot një nga ambiciet më të mëdha të tij, duke fluturuar në kufi të hapësirës. Ai...

Publikohen fotot: Ky është avioni që do të çojë turistë në hapësirë

Me zhvillimin e teknologjisë dhe shkencës udhëtimet në hapësirë do të bëhen të mundura për qytetarët. Kompania amerikane Virgin Galactic zbuloi anijen më të fundit...

Lajmet e fundit