Tirana
light rain
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
56 %
3.6kmh
100 %
Hën
22 °
Mar
22 °
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
26 °
E hënë, 26 Shtator, 2022

TAG

vincenzo del monaco

Gjiknuri takon ambasadorin e OSBE në Tiranë: Diskutuam për reformën zgjedhore dhe zhvillimet politike

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri, ka pritur këtë të mërkurë ambasadorin e OSBE në Tiranë, Vincenzo Del Monaco. Përmes një postimi...

Raporti i OSBE-së/ E ngarkuara amerikane për Evropën vlerëson arritjet e Shqipërisë: E aftë për të siguruar një lidership të fortë ndërkombëtar, por ka...

E ngarkuara me punë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Courtney Austrian në Organizatën për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë ka vlerësuar punën e...

“Trafikimi i njerëzve, plagë e globit”, kreu i OSBE-së në Tiranë: Shqipëria ka bërë përparim në këtë luftë

Kryetari i delegacionit të OSBE-së në Shqipëri, Vincenzo Del Monaco, gjatë fjalës së tij në konferencën e organizuar këtë të enjte ka thënë se Shqipëria...

Dita e Lirisë së Shtypit, OSBE në Tiranë mesazh të fortë qeverive: Sot është e rrezikshme të jesh gazetar. Garantoni SIGURINË e tyre!

Prezenca e OSBE në Tiranë, ka dhënë një mesazh në Ditën Ndërkombëtare të Shtypit, ku shprehet se gazetarët janë më të ekspozuar ndaj ngacmimeve....

Presidenti Meta takon Ambasadorin e OSBE, Del Monaco dhe Ambasadorin e Britanisë, Duncan Norman; zbulohen temat e diskutimeve

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot në takime të veçantë, Ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Tiranë, Duncan Norman dhe Ambasadorin e Prezencës...

Kreu i OSBE në Shqipëri nënshkruan memorandum me kryetaren e GJK: Të forcojmë bashkëpunimin dhe avancimin e drejtësisë!

Kreu i OSBE-së në Shqipëri, Vincenzo Del Monaco dhe kryetarja e Gjykatës Kushtetuese, Vitore Tusha, kanë nënshkruar një memorandum, për të forcuar bashkëpunimin dhe...

Kryetari i ri i OSBE në Shqipëri takime me Ramën dhe Metën: I lumtur të shërbej në Shqipëri dhe të punoj krah për krah...

Kryetari i ri i OSBE në Shqipëri, Vincenzo Del Monaco ka takuar ditën e sotme presidentin Ilir Meta dhe kryeministrin Edi rama. ...

Lajmet e fundit