Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
53 %
1kmh
75 %
Die
8 °
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
E diel, 27 Nëntor, 2022

TAG

Viktor Orban

Kryeministri hungarez: Ratifikimi i anëtarësimit të Finlandës dhe Suedisë në NATO, vitin e ardhshëm

Kryeministri hungarez Viktor Orban tha të enjten se Parlamenti i Hungarisë do të ratifikojë anëtarësimin e Finlandës dhe Suedisë në NATO, në fillim të...

Viktor Orban: Nuk kemi pse përzihemi me racat e tjera! Furnizimi i Ukrainës me armë, vetëm sa zgjat luftën

“Hungarezët nuk duan të përzihen me racat e tjera”. Kështu është shprehur Viktor Orban, i cili ekspozon për herë të parë një teori në demonstratën...

Aleati i Putin, Viktor Orban i shkruan Berishës: Suksese në detyrat e reja me përgjegjësi të larta! Mbrojmë vlerat kristiano-konservatore

Kryeministri hungarez Viktor Orban falenderon ish-kryeministrin Sali Berisha për urimet, pas fitores për herë të pestë në Hungari. Orban i ka dërguar Berishës një letër...

Kryeministri hungarez kritika BE për ndalimin e naftës ruse: Ne kemi nevojë për zgjidhje, pastaj sanksionet

Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban, ka kritikuar Komisionin Evropian për mënyrën sesi po e trajton propozimin e ndalimit të naftës ruse, madje duke e...

Viktor Orban kundër sanksioneve të reja të BE-së kundër Rusisë: Do ta dëmtonin më shumë Hungarinë sesa Moskën

Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban është shprehur kundër sanksioneve të tjera të Bashkimit Europian, për Rusinë. Ai tha se sanksionet do t'i shkaktonte më shumë...

Deklarata e fortë e Papa Françeskut: Viktor Orban më tha se Rusia planifikon t’i japë fund luftës në 9 Maj

Papa Françesku ka bërë një deklaratë të fortë pas takimit me kryeministrin hungarez Viktor Orban. Si tha se Orban i kishte treguar që Vladimir...

Këshillimi Kombëtar, sondazhi i kopjuar i Edi Ramës nga homologu hungarez Viktor Orbán

Kryeministri Edi Rama bëri publik dy javë më parë rezultatet e procesit të Këshillimit Kombëtar. Ishin 12 pyetje që përmes një formulari ju dërguan...

Zgjedhjet në Hungari, Viktor Orban fiton mandatin e katërt radhazi si kryeministër

Viktor Orban ka fituar një mandat të katërt radhazi si kryeministër i Hungarisë. Rezultatet zyrtare nga zgjedhjet e përgjithshme të Hungarisë të dielën treguan se...

Hungaria përkrah serbëve, Viktor Orban: Pa Serbinë, rajoni nuk mund të bëhet pjesë e BE-së

Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban pas takimit me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka thënë se zgjerimi duhet të jetë projekti më i rëndësishëm...

Presidenti Meta takohet me Kryeministrin hungarez: Një takim i frytshëm me një mik të veçantë; ja çfarë u diskutua

Në kuadër të vizitës zyrtare në Hungari, Presidenti i Republikës, Ilir Meta është pritur në një takim nga kryeministri, Viktor Orban.  Përmes një postimi në...


Lajmet e fundit