Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
93 %
2.1kmh
75 %
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
Enj
17 °
Pre
12 °
E diel, 4 Dhjetor, 2022

TAG

viktima

Përmbytjet në Itali, rritet numri i viktimave, shuhet një familje

Italia po përjeton kohë dramatike pas përmbytjeve vdekjeprurëse dhe rrëshqitjeve të dheut që zhytën në kaos ishullin Ischia. Qeveria italiane ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme,...

Presidenti Begaj kujton tërmetin e 26 nëntorit: Mendimet tona shkojnë në kujtim të 51 jetëve të humbura

Presidenti i vendit Bajram Begaj, ka dërguar një mesazh ngushëllimi për viktimat e tërmetit të 26 nëntorit të vitit 2019, duke thënë se ngjarja...

Tërmeti 5.6 ballë në Indonezi, 162 të vdekur dhe mbi 700 të plagosur

Një tërmet në ishullin kryesor indonezian Java ka vrarë të paktën 162 persona dhe ka plagosur qindra të tjerë, thotë agjencia kombëtare e fatkeqësive...

“Terror” në një lokal të komunitetit LGBTQ+, 5 të vdekur e 18 të plagosur

Sipas mediave amerikane, si pasoje e të shtënave me armë zjarri, në një lokal të komunitetit LGBTQ+ kanë vdekur të paktën pesë persona dhe...

“6 viktima dhe 53 të plagosur”, Erdogan flet për shpërthimin në Stamboll dhe hedh dyshime për akt terrorizmi: Autorët do dënohen siç e meritojnë

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan ka dalë në një deklaratë pas shpërthimit që tronditi Stambollin. Ai u shprehu ngushëllime familjarëve teksa tha se deri më...

Shpërthim i fuqishëm në Stamboll, shumë të plagosur, dyshohet për viktima

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur ditën e sotme në Stamboll të Turqisë. Mediat e huaja bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur vetëm pak...

Mbi 150 të vdekur në Korenë e Jugut, viktimat adoleshentë dhe të rinj

Festa e Halloween u kthye në tragjedi në Korenë e Jugut, ku të paktën 151 persona kanë humbur jetën. Ngjarja ndodhi në Seul në zonën...

120 të vdekur dhe 100 të plagosur, rritet numri i viktimave në Korenë e Jugut

120 njerëz kanë humbur jetën në Seulit në Korenë e Jugut, ku qytetarët po festonin Halloween-in. Numri i të vdekurve u rrit nga 59 në...

Tragjedi në Korenë e Jugut për festën e Halloween, dhjetëra qytetarë humbin jetën nga arresti kardiak

Festa e Halloween është kthyer në tragjedi në kryeqytetin e Koresë së Jugut. Mëdiat e huaja bëjnë me dije se një numër njerëzish kanë humbur...

PAMJE TË RËNDA/ Gjaku lumë, regjimi iranian hap “luftë” ndaj protestuesve

Protestat e nisura pas vdekjes së Mahsa Aminit nuk kanë të ndalur në Iranit. Siaps mediave vendase mësohet se gjatë orëve të fundit në protesta...


Lajmet e fundit