Tirana
clear sky
13 ° C
13 °
13 °
58 %
2.1kmh
0 %
Die
13 °
Hën
19 °
Mar
16 °
Mër
11 °
Enj
12 °
E diel, 11 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

Victoria Nuland

Largohen Nuland dhe Brian Yee, ja kush i zëvendëson

Dy personalitete të lartë të politikës së jashtme amerikane, Victoria Nuland dhe Brian Hoyt Yee janë zëvendësuar me dy përfaqësues të rinj për Europën...

Daçiç rrëfen bisedën me Nuland: Më tha se SHBA prej 20 vitesh sponsorizojnë pavarësinë e Kosovës

Duam paqe e stabilitet në rajon, thotë Ivica Daҫiҫ. Mbi qëndrimin e Serbisë në rajon, bisedën e ministrit të Jashtëm serb me Victoria Nuland...

Zbardhet propozimi i Nuland, SHBA lëviz vijën e kuqe të Ramës, pranohet kërkesa e PD

Është zbardhur një pjesë e propozimit të Asistent-sekretares amerikane të Shtetit, Victoria Nuland për çështjen e vetingut. Burime nga PD konfirmojnë se...

Deputeti i përjashtuar i LSI ironizon Ilir Metën pas vizitës së Nuland

Për deputetin Përparim Spahiu koha i  ka dhënë atij të drejtë për qëndrimin e mbajtur ndaj përfshirjes së ndërkombëtareve në drejtësinë shqiptare. Deputeti i...

Pas propozimit të Nuland, Basha thërret ekspertët dhe anëtarët e Komisionit Për Reformën në Drejtësi

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka thërritur në një takim ekspertët dhe anëtarët e kësaj force politike në Komisionin e Posaçëm për Reformën...

“Nuland në Tiranë, shkarkoi ambasadorin Donald Lu”

Gazetari Andi Bejtja e konsideron një goditje të rëndë për ambasadorin amerikan në Tiranë, Donald Lu, propozimin e Ndihmës-sekretares së Shtetit, Victoria Nuland për...

Pas takimit me Bushatin, Victoria Nuland me Bashën, Bumçin e Bylykbashin te “Rogneri

UPDATE/ 15:38- Pas takimit 30 minutësh me ministrin e Jashtëm Bushatit, ndihmës-sekretarja amerikane e shtetit për Europën dhe Euroazinë, Viktoria Nuland është duke zhvilluar...

“Sot Nuland do t’i japë shah-mat Sali Berishës”

Avokat Spartak Ngjela është i bindur se ish-kryeministri Sali Berisha ndodhet në pozicion jo pozitiv lidhur me Reformën në Drejtësi dhe ndikimin e politikës...

Victoria Nuland vjen sot në Tiranë, takohet me Ramën, Bashën dhe Bushatin

Tre takime ka parashikuar të realizojë Victoria Nuland, ndihmës-sekretarja amerikane e shtetit për Europën dhe Eurazinë gjatë vizitës ditën e sotme në Tiranë. ...

Departamenti Amerikan zbardh agjendën e Nuland: Në Tiranë do diskutohet reforma në drejtësi

Departamenti Amerikan i Shtetit ka zbardhur agjendën e Asistent Sekretares për Europën dhe Euroazinë, Victoria Nuland për takimet që do të zhvillojë në Tiranë...

Lajmet e fundit