Tirana
broken clouds
18 ° C
18 °
18 °
45 %
5.1kmh
75 %
Mar
18 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
16 °
Sht
13 °
E martë, 13 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

vetvendosje

Zbulohet koalicioni me të cilin do të bashkëpunojë Vetëvendosja

Lëvizja Vetëvendosje si forcë e parë në zgjedhjet e parakoheshme të Kosovës pritet të jetë vendimtare për krijimin e qeverisë së ardhshme. Gjatë një...

Zgjedhjet Parlamentare, dy motrat kundër njëra -tjetrës në garën për deputete

Shumica e bindjeve politike janë të ngulitura dhe të trashëguara nga familje. Por lista e zgjedhjeve tregon të kundërtën. Dy motra...

Themelimi i Ushtrisë së Kosovës, deputeti i Vetëvendosjes : Thaçi dështoi, tani drejt Brukselit

Ish-Ministri i Hashim Thaçit në Qeverinë e përkohshme, Rexhep Selimi ka parlajmëruar se çështja e themelimit  të ushtrisë së Kosovës, pritet të diskutohet në...

Lajmet e fundit