Tirana
few clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
41 %
3.1kmh
20 %
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
23 °
Hën
26 °
Mar
25 °
E premte, 30 Shtator, 2022

TAG

vettingu

Ibrahimi për analizën vjetore të KLP dhe KLGJ: Të gjejmë instrumente për të zbutur pasojat e Vettingut

Anëtarët e Këshillit të Lartë Gjyqësor dhe të Prokurorisë janë mbledhur sot për të folur mbi arritjet dhe sfidat e sistemit të drejtësisë. Kryetari i...

Komisioni i Venecias jep “OK” për zgjatjen e afateve të “vettingut” deri në 2024-ën

Komisioni i Venecias rekomandon shtyrjen e afateve të organeve të vettingut deri në vitin 2024. Mandatet e komisioneve të vettingut përfundojnë në qershor të 2022,...

Zgjatja e mandatit të vettingut, Balla: Presim që të kemi mbështetjen e PD, jemi në diskutime me ta

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka folur mbi situatën politike në vend. Gjatë një interviste për Zërin e Amerikës ai ka...

Vendimi i vettingut: Gjyqtarja e Tiranës Klorinda Çela fshehu 55 milionë lekë pasuri, cënoi besimin e publikut tek drejtësia

Gjyqtarja e Tiranës, Klorinda Çela u shkarkua nga detyra më 28 tetor, pasi rezultoi me mungesë burimesh financiare prej 55 milionë lekësh për justifikimin...

Ylli Manjani numëron një për një gjyqtarët e pakorruptuar që ranë nga Vettingu: Po rikthehet drejtësia popullore Enveriste (E PLOTË NË BRENDËSI)

Shkruan Ylli Manjani Ardian Dvorani nuk është i korruptuar. As nuk ka bërë ndonjë gjë për të luftuar korrupsionin që të meritojë Fletë Nderi! Nuk...

Vettingu shkarkon gjyqtarin e Matit, Rexhep Karaj nuk justifikonte dot 78 milionë lekë

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) shpalli të enjten vendimin e shkarkimit nga detyra të gjyqtarit të Matit, Rexhep Karaj. Ashtu si dhe në...

Berisha sulmon reformën: Vettingu funkisionon në bazë të krahinës dhe besimit fetar

Ish-kryeministri Sali Berisha ka sulmuar reformën në drejtësi duke e quajtur si të kapur nga kryeministri Edi Rama. Gjatë “foltores” me gratë demokrate, Berisha tha...

Zbardhet vendimi i vettingut: Gjyqtari Izet Dushaj simuloi transaksione për justifikimin e burimeve të pasurisë

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, KPK shkarkoi nga detyra më 23 shtator 2021 gjyqtarin e Apelit të Durrësit, Izet Dushaj pasi rezultoi me balancë...

Gjiknuri flet për ndryshimet Kushtetuese: Vettingun në politikë ta diskutojmë, por duhet pasur kujdes…

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri në një deklaratë për mediat ditën e sotme tha se zgjatja e afateve të KPK--së për...

PD bojkotoi mbledhjen, Rushaj: Kërkuam që zgjatja e vettingut të diskutohet bashkë me ndryshimet kushtetuese të propozuar nga ne, por PS nuk do

Opozita është larguar nga mbledhja e Këshillit të Legjislacionit në Kuvendin ku po diskutohet zgjatja e afateve të vettingut. Kryetari i Grupit Parlamentar të...

Lajmet e fundit