Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
81 %
0.5kmh
0 %
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
22 °
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

TAG

vettingu

Vendimi: Trupa e vettingut ishte e ndarë për Drini Palin, prokurori i Durrësit u konfirmua në detyrë

Prokurori i Durrësit, Drini Pali u konfirmua në detyrë më 18 janar me shumicën e votave të trupës së Komisionit të Pavarur të Kualifikimit,...

Vendimi: Prokurori i Tiranës cënoi besimin e publikut te drejtësia, Artan Lulaj nuk bashkëpunoi gjatë vettingut

Prokurori i Tiranës, Artan Lulaj u shkarkua nga detyra më 13 janar pasi Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, KPK konkludoi se ai kishte bërë...

Berisha, mbështetësit e tij dhe një ministre e Ramës NUK E VOTUAN zgjatjen e afatit të VETINGUT, Fatmir MEDIU votoi PRO

Sali Berisha dhe mbështetësit e tij në parlament zgjodhën të mos votojnë për zgjatjen e mandatit të anëtarëve të vettingut me dy vite. As ministrja...

Nuk bindi dot Komisionin për shtëpinë tre katëshe, zbardhet vendimi i shkarkimit të gjyqtarit të Kukësit Isuf Shehu

Kolegji i Posaçëm i Apelimit, KPA vendosi më 15 nëntor 2021 të lërë në fuqi vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, KPK për...

LSI e përçarë në votimin për “Vettingun”, ja kush është deputeti bashkoi votën me PS dhe Bashën, Kryemadhi nuk e bën të madhe: Kur...

Në seancën e sotme plenare në Kuvendin e Shqipërisë u miratua me 118 vota pro, asnjë kundër dhe 4 abstenim zgjatja e mandatit për...

“Vettingu është mafioz”, Berisha i përgjigjet Salianjit me videon e Bashës: Ne jemi PD-ja e vërtetë dhe jemi kundër!

Ish-kryeministri Sali Berisha ka replikuar me deputetin e PD-së Ervin Salianji, pasi ky i fundit e quajti përgjegjës “për drejtësinë e kapur” për votimin...

Lulzim Basha tregon përse do ta votojnë vettingun: Trekëndëshi i Bermudës donte të largonte ndërkombëtarët, ne po i japim shans integrimit

Kreu i PD Lulzim Basha, ka treguar paraditen e kësaj të enjteje për gazetarët se përse forca politike që ai drejton ka vendosur që...

Këto janë dy komisionet e rëndësishme që do votohen sot në Kuvend, me kërkesë të PD

Deputetët e Kuvendit me gjasë do të votojnë në seancën ne sotme zgjatjen e mandatit të anëtarëve të vettingut, ndërsa mesazhi për ta bërë...

Votimi për zgjatjen e mandatit të organeve të Vettingut, Basha mbledh deputetët në seli

Ditën e nesërme deputetët e Kuvendit të Shqipërisë do të votojnë zgjatjen ose jo të mandatit për organet e Vettingut. Përpara nbisjes së seancës, kryedemokrati...

Ambasadori gjerman thirrje qeverisë dhe opozitës: Të zgjatet mandati i organeve të Vettingut

Ambasadori i Gjermanisë në Tiranë, Peter Zingraf i ka bërë thirrje partive shqiptare që të zgjatet mandati i Organeve të Vettingut. Ambasada gjermane ka publikuar...

Lajmet e fundit