Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
34 %
2.1kmh
0 %
Enj
35 °
Pre
39 °
Sht
33 °
Die
30 °
Hën
33 °
E enjte, 18 Gusht, 2022

TAG

vettingu

E hëna “e bardhë” e vettingut, konfirmohen në detyrë një gjyqtar dhe një prokurore e Tiranës

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi të hënën që gjyqtari Albert Meça të vazhdojë punën në sistemin e drejtësisë. Vendimi i konfirmimit u shpall...

Apartamenti në bregdet “djeg” prokurorin Ludovik Dodaj, shkarkohet nga KPA

Kolegji i Posaçëm i Apelimit shpalli të enjten vendimin për shkarkimin e prokurorit Ludovik Dodaj, pasi shumica e KPA arsyetoi se ai kishte bërë...

Vettingu nuk pranon ankimimin e Bujar Memisë, ish-prokurori i Krujës mbetet jashtë sistemit të drejtësisë

Kolegji i Posaçëm i Apelimit nuk ka pranuar sot ankimimin e prokurorit të shkarkuar të Krujës, Bujar Memia. Ky i fundit u shkarkua nga...

Shkalla e dytë e vettingut lë në fuqi shkarkimin e Spartak Çoçolit, ish-prokurori i Gjirokastrës i përfshirë në “veprimtari të paligjshme”

Kolegji i Posaçëm i Apelimit, njoftoi mbrëmjen e të enjtes më 7 korrik vendimin për lënien në fuqi të vendimarrjes së Komisionit të Pavarur...

Vettingu konfirmon në detyrë prokurorin e Tiranës, Hysni Mulaj

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shpalli të mërkurën vendimin për konfirmimin në detyrë të prokurorit të Tiranës, Hysni Mulaj. Rivlerësimi kalimtar i prokurorit Mulaj...

Konfirmimi në detyrë i Flora Rekës, vettingu u nda për pasurinë dhe figurën e prokurores së Durrësit

Prokurorja e Durrësit Flora Reka, u konfirmua në detyrë më 25 mars 2022 me shumicën e votave të anëtarëve të trupës së Komisionit të...

Varhelyi takon vëzhguesit e ONM-së dhe Vettingut: Sulmi ndaj anëtarëve apo familjarëve të tyre duhet të ndalet!

Komisioneri i Bashkimit Evropian për Zgjerimin, Oliver Varhelyi ka zhvilluar ditën e sotme një takim me vëzhguesit e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit si dhe...

KPK shkarkon gjyqtaren e Tiranës Fida Osmani: Probleme me pasurinë dhe konflikt interesi

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyrua këtë të martë gjyqtaren e Gjykatës së Tiranës, Fida Osmani. Gjatë seancës dëgjimore të mbajtur më...

Vettingu zbardh vendimin: Gjyqtari Shpëtim Reka cënoi besimin e publikut gjatë ushtrimit të detyrës

Gjyqtari i Durrësit Shpëtim Reka, u shkarkua nga detyra më 25 shkurt 2022 pasi Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, KPK konkludoi probleme në burimet...

346 aplikantët që duhet të zëvendësojnë të shkarkuarit e VETTINGUT/ FËMIJËT e të ikurve, të studiove avokatore madje dhe të biznesmenëve (KUSH DO KONTROLLOJË...

Shkolla e Magjistraturës bashkë me Këshillin e Lartë Gjyqësor (KLGJ) nxorri para tre ditësh listën e të kualifikuarve që do marrin pjesë në provimin...

Lajmet e fundit