Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
49 %
0.5kmh
0 %
Mër
7 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
17 °
Die
17 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

TAG

vettingu

Shkalla e Parë e shkarkoi, Kolegji Apelimit rikthen në detyrë gjyqtarin Niko Rapi

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka rikthyer sot në detyrë gjyqtarin e Tiranë Niko Rapi. Ky i fundit u shkarkua nga Shkalla e Parë,...

Vettingu lë në fuqi shkarkimin, gjyqtari Skënder Halucit përgjithmonë jashtë drejtësisë

Kolegji i Posaçëm i Apelimit njoftoi mbrëmjen e të enjtes më 27 tetor lënien në fuqi të vendimit të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit,...

E hëna “e bardhë” e vettingut, konfirmohen në detyrë një gjyqtar dhe një prokurore e Tiranës

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi të hënën që gjyqtari Albert Meça të vazhdojë punën në sistemin e drejtësisë. Vendimi i konfirmimit u shpall...

Apartamenti në bregdet “djeg” prokurorin Ludovik Dodaj, shkarkohet nga KPA

Kolegji i Posaçëm i Apelimit shpalli të enjten vendimin për shkarkimin e prokurorit Ludovik Dodaj, pasi shumica e KPA arsyetoi se ai kishte bërë...

Vettingu nuk pranon ankimimin e Bujar Memisë, ish-prokurori i Krujës mbetet jashtë sistemit të drejtësisë

Kolegji i Posaçëm i Apelimit nuk ka pranuar sot ankimimin e prokurorit të shkarkuar të Krujës, Bujar Memia. Ky i fundit u shkarkua nga...

Shkalla e dytë e vettingut lë në fuqi shkarkimin e Spartak Çoçolit, ish-prokurori i Gjirokastrës i përfshirë në “veprimtari të paligjshme”

Kolegji i Posaçëm i Apelimit, njoftoi mbrëmjen e të enjtes më 7 korrik vendimin për lënien në fuqi të vendimarrjes së Komisionit të Pavarur...

Vettingu konfirmon në detyrë prokurorin e Tiranës, Hysni Mulaj

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shpalli të mërkurën vendimin për konfirmimin në detyrë të prokurorit të Tiranës, Hysni Mulaj. Rivlerësimi kalimtar i prokurorit Mulaj...

Konfirmimi në detyrë i Flora Rekës, vettingu u nda për pasurinë dhe figurën e prokurores së Durrësit

Prokurorja e Durrësit Flora Reka, u konfirmua në detyrë më 25 mars 2022 me shumicën e votave të anëtarëve të trupës së Komisionit të...

Varhelyi takon vëzhguesit e ONM-së dhe Vettingut: Sulmi ndaj anëtarëve apo familjarëve të tyre duhet të ndalet!

Komisioneri i Bashkimit Evropian për Zgjerimin, Oliver Varhelyi ka zhvilluar ditën e sotme një takim me vëzhguesit e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit si dhe...

KPK shkarkon gjyqtaren e Tiranës Fida Osmani: Probleme me pasurinë dhe konflikt interesi

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyrua këtë të martë gjyqtaren e Gjykatës së Tiranës, Fida Osmani. Gjatë seancës dëgjimore të mbajtur më...

Lajmet e fundit