Tirana
scattered clouds
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
40 %
4.6kmh
40 %
Mër
29 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
30 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

TAG

vettingu ne politike

Opinioni i ISP: Shqipëria ka nevojë jetike për vetting në politikë, por nisma e PD nuk ofron garanci!

Instituti i Studimeve Politike i është përgjigjur me shkrim kërkesës së Kuvendit për seancë dëgjimore për nismën e ndryshimeve kushtetuese të iniciuar nga PD,...

Vettingu në politikë, Arben Kraja “refuzon” kërkesën e Partisë Demokratike: I papërshtatshëm për t’u bërë nga SPAK

Kreu i Prokurorisë së Posaçme (SPAK), Arben Kraja, është shprehur në Komisionin e Legjislacionit se përfshirja e institucionit që ai drejton në Vettingun në...

“Nga korrupsioni njerëzit ikin nga vendi i tyre”, Basha mesazh: Fundi i kësaj katastrofe është vettingu në politikë

Kreu i PD, Lulizm Basha vijon me mesazhe për të thënë se Vettingu në politikë është i domosdoshëm. Ai me anë të një postimi në...

“Kapja e shtetit nga pushtetarët, ka arritur nivelin më të lartë në rajon”, Basha: Që mos jemi në duart e një pakice na duhet...

Kreu i PD, Lulzim Basha thotë se nivelet e presionit të kapjes së shtetit në rajon janë ndër më të lartat. Me anë të një...

Basha tregon pse duhet vettingu në politikë: Do të hapë rrugën drejt BE-së…

Kreu i PD, Lulzim Basha thotë që të mos jemi në vendet e para për korrupsionin duhet vettingu në politikë. Me anë të një postimi...

“Shqipëria më e varfëra në Europë”, Basha: Jemi vendi më i korruptuar, të pastrojmë politikën nga të gjithë ata që kanë abuzuar…

Kreu i PD, Lulzim Basha publikon raportin e Departamentit Amerikan të Shtetit për 2021, ku thuhet se korrupsioni në Shqipëri është i lartë. Basha me...

“Një shtet i kapur nga korrupsioni nuk i shërben qytetarëve”, Basha: Zgjidhja është vettingu në politikë

Kreu i PD, Lulzim Basha e ka nisur ditën me një mesazh, ku shkruan se një shtet i kapur nga korrupsioni nuk i shërben...

Murrizi flet për vettingun në politikë: Njoh hajdutë nga të dyja palët dhe kam ndyrë që t’u jap dorën në rrugë

Ish-deputeti Myslim Murrizi ka folur në lidhje me vettingun në politikë, duke thënë se nuk mund të pastrohet nga vetvetja. Në një intervistë për “Ora...

“Taktikë politike ideja e vettingut të politikanëve”, Manjani: Basha është komunist, ka zabtuar PD dhe padrejtësisht dhe opozitën zyrtare

Ish-ministri i Drejtësië Ylli Manjani ka reaguar sërish në lidhje me vettingun e politikanëve, e propozuar kjo nga Partia Demokratike. Manjani në një postim në...

Vettingu i politikanëve dhe reforma territoriale, Soreca: E dimë për propozimet e PD, por nuk i kemi parë ende!

Ambasadori i BE në Shqipëri, Luigi Soreca ka thënë se është informuar për propozimet e PD për vettingun e politikanëve dhe reformën territoriale, por...

Lajmet e fundit