Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
65 %
0.6kmh
0 %
Mar
16 °
Mër
21 °
Enj
18 °
Pre
21 °
Sht
23 °
E martë, 18 Maj, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

vettingu ne polici

VETTINGU/ Shpallen 20 vende të lira, kërkohen 5 anëtarë në komision dhe 15 në sekretariat (KRITERET)

Shpallen vendet vakante për Komisionin e Jashtëm të Vlerësimit dhe Sekretariatin teknik. Bordi i Përzgjedhjes së Komisionit të Jashtëm të Vlerësimit Kalimtar...

Vettingu në Polici: Nis “EKSODI”, sa janë larguar vetëm nga Policia e Tiranës (SHIFRAT)

Punonjësit e policisë kanë filluar të bëjnë kërkesa për largim pasi nuk po arrijnë të plotësojnë dokumentacionin për vettingunë në radhët e policisë. Deklarata...

Të larguarit nga radhët e policisë mund të kthehen sërish. Ky është kushti i vetëm

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka deklaruar se të gjithë të larguarit nga radhët e policisë mund të khethen por me një kusht; të...

Publikohet guida, si do bëhet Vettingu në Polici, Gardë dhe SHÇBA

Ministria e Brendshme ka publikuar guidën e Vettingut në Policinë e Shtetit, Gardën e Republikës dhe Shërbimin për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat. ...

Ish drejtori i policisë: Ja pse Vetingu në Polici është i panevojshëm

Ish drejtori i përgjithshëm i policisë Ahmet Prenci shpreht se vettingu në policinë e shtetit është i panevojshëm. I ftuar në...

Parlamenti miraton me 88 vota ‘Vettingun në Polici’

Kuvendi i Republikës së Shqipërisë ka miratuar me 88 vota ligjin për vetting-un në Polici dhe Gardë. Gjithashtu, Kuvendi miratoi me 121...

Zv/ministri Hodaj: Gjysma e bandave shqiptare kanë lidhje me ato italiane

Zv/ministri i Brendshëm, Julian Hoda i ftuar në "360 Gradë" në Ora News, thotë se gati gjysma e grupeve kriminale shqiptare kanë interesa financiare...

Parlamenti voton në parim Vettingun në Polici, shtyhet votimi nen për nen. PS tërhiqet pas propozimeve të LSI

Është votuar në parim me 81 vota pro dhe 31 abstenim projektligji për Vettingun në Policinë e Shtetit, Gardën e Republikës dhe SHÇBA. ...

Xhafaj me ‘dorë të hekurt’ ultimatum politikanëve të lidhur me krimin: Pasoja të rëndë ju presin

Ministri i Punëve të Brendshme, Fatmir Xhafaj është treguar i vendosur sa i takon “forcës së ligjit”, një nismë e ndërmarrë nga Policia e...

​VETTINGU NË POLICI/ PD propozon 3 NDRYSHIME: Në ‘rreth’ ministri i Brendshëm

Deputetët e Partisë Demokratike në Komisionin e Ligjeve dhe të Sigurisë propozuan disa ndryshime që, në bindjen e tyre, e bëjnë realisht të zbatueshëm...

Lajmet e fundit