Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
18 %
2.1kmh
0 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
E enjte, 19 Maj, 2022

TAG

vettingu i politikaneve

Lulzim Basha i bindur për vettingun e politikanëve: Që pushteti t’u kthehet qytetarëve dhe pandëshkueshmëria të marrë fund

Kryedemokrati Lulzim Basha nuk heq dorë nga kërkesa e opozitës për vettingun në politikë. I bindur se është vendimi i duhur, Basha shkruan pasditen...

Alibeaj për vettingun e politikanëve: Të ulemi në tryezë të përbashkët dhe të diskutojmë në sy të publikut

Deputeti i Partisë Demokratike Enkelejd Alibeaj ka folur mbrëmjen e sotme për vettingun e politikanëve, e propozuar nga PD. Alibeaj tha në “Open” se prioritet...

Edi Rama për Vettingun e Politikanëve: Jemi të hapur të ulemi dhe të diskutojmë çdo gjë; Këto historitë me masakra zgjedhore janë propagandë

Kryeministri Edi Rama ka folur për mediat pas mbledhjes së zhvilluar me drejtuesit e qarqeve në selinë e Partisë Socialiste. I pyetur për Vettingun...

Basha e nis ditën me mesazh për vettingun e politikanëve: Do pastrojmë politikën nga llumi i tranzicionit dhe veseve

Kreu i PD, Lulzim Basha e ka nisur me ditën me një mesazh, ku shkruan se PD do ja dalë për të pastruar politikën...

Dash Shehi për vettingun e politikanëve: Siç e mendon PD-ja nuk bëhet, SPAK vetëm 15 prokurorë ka

Dash Shehi thotë se vettingu i politikanëve siç e kërkon Partia Demokratike nuk mund të bëhet. Shehi bashkohet me mendimin e një pjese të...

Basha flet për vettingun e politikanëve: Kundërshtarët e propozimit të PD janë ata që rrezikojnë qëndrimin në sallë, nuk do të na pengojnë

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha në seancën e sotme plenare ka folur për rëndësinë e çështjes së vettingut të politkkanëve. Ai tha se...

Vettingu i Politikanëve, Gazment Bardhi sulmon SPAK-un: Deri më sot është fshehur dhe bën sikur nuk sheh e nuk dëgjon, me propozimin e PD-së...

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka sulmuar Prokurorinë e Posaçme (SPAK), pasi shprehet se deri më sot ka bërë sikur nuk...

Vettingu i Politikanëve, Erion Braçe i merr radhë: Populizmi që vjen erë! Ja kush janë politkanët e PD-së që e kërkojnë

Partia Demokratike ka dorëzuar në Kuvend amendamentin për Vettingun e politikanëve, duke kërkuar që politkanëve t’u verifikohet pasuria dhe pastërtia e figurës. Deputeti socialist Erion...

Grida Duma “përplaset” me Andi Bushatin/ Analisti: Amendamentet, propagandë fëmijnore me çmim të ulët! Deputetja: Shqiptarët nuk e duan politikën e rrugës

Analisti Andi Bushati dhe deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma janë përfshirë në debat mbrëmjen e sotme, teksa po diskutonin në lidhje me vettingun...

Ylli Manjani kundër nismës së PD për Vettingun e POLITIKANËVE: DO dështojë si OFL-ja! Institucionet i kemi, na e ka thënë edhe Komisioni i...

Ish-ministri i Drejtësisë Tylli Manjani ka dalë kundër nisës së Partisë Demokratike për të krijuar një strukturë të re që do të bëjë vettingun...

Lajmet e fundit