Tirana
few clouds
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
32 %
3.1kmh
20 %
Sht
34 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
37 °
Mër
38 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022

TAG

vetting

Berisha: Ky është shtatori i fundit i Edi Ramës në pushtet

Gjatë fjalës së tij në seancën e jashtëzakonshme për “Vettingun”, ish-kryeministri Sali Berisha, ka thënë se ky shtator do të jetë i fundit për...

Rama flet pas miratimit të Vettingut: Kjo Reformë nuk ndalet sepse kështu do një popull i tërë

Kryeministri Edi Rama e ka quajtur miratimin e Vetingut me 88 vota në seancën e sotme, si një konfirmim të vullnetit të maxhorancës për...

Opozita braktis Kuvendin, “Vetingu” miratohet me 88 vota pro dhe 1 abstenim

Është miratuar sot në seancën e jashtëzakonshme në Kuvend projektligji për rivlerësimin kalimtar të gjyqtarëve dhe prokurorëve të Shqipërisë, “Vettingu”. Projektligji...

“Vetingu”, Meta: Qëndrimi i opozitës nuk më duket bindës, kompromentuan imazhin e ILDKP

Kreu Kuvendit, Ilir Meta, ka vendosur të flasë në vend të Petrit Vasilit në emër të Grupit Parlamentar të LSI-së në seancën e jashtëzakonshme...

“Vetingu”, Rama: Ata që i tremben reformës e ndjejnë se çfarë vjen pas. Politika e degjeneruar e ka kufirin te thana

Kryeministri Edi Rama ka thënë gjatë fjalës së tij në seancën e jashtëzakonshme për miratimin e “Vettingut” se masat që do të luftojnë korrupsionin...

Seanca për “Vetingun”, Mediu: Nuk bëhemi pjesë e kësaj farse ligjore

Ka nisur pak çaste më parë seanca e jashtëzakonshme parlamentare për miratimin e ligjit të Vettingut. Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, e ka...

Vasilika Hysi bën postim herët në mëngjes, sqaron shkurtimisht çfarë është vetting-u që do votohet sot në Kuvend

Deputetja e Partisë Socialiste, Vasilika Hysi, njëherësh anëtare e Komisionit për Reformën në Drejtësi ka bërë një postim herët në mengjes për të sqaruar...

Fatos Lubonja: Vetting-u kalon, por dështon zbatimi i tij

Analisti Fatos Lubonja ka folur ditën e sotme për “vetting-un”, i cili pritet që të votohet nesër në Parlament dhe t’i hapë rrugë reformimit...

“Reforma”, Ngjela: Shqiptarët rrezikojnë të kalojnë nesër në proces trazirash të brendshme

Alvokat Spartak Ngjela mendon se dita e nesërme do të jetë vendimtare për rrugën që do të marrin shqiptarët. Sipas Ngjelës “nesër...

Rama në “FB”: PD reufzoi projektligjin e Vetung-ut që mbështetet nga SHBA dhe BE

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në “Facebook” për vedimin e Partisë Demokratike për të mos e votuar projektligjin e vetting-ut në Komisionin e Reformës...

Lajmet e fundit