Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
75 %
3.6kmh
0 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
17 °
E martë, 28 Mars, 2023

TAG

vetting

Dy dekada në Gjykatën e Tiranës, Altin Shkurti konfirmohet në vetting

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, shpalli të premten më 3 shkurt vendimin për konfirmimin në detyrë të gjyqtarit të Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë,...

Pretendimet e tij të pabazuara, KPA la në fuqi vendimin e shkarkimit për gjyqtarin Arjan Balliu

Kolegji i Posaçëm i Apelimit, i gjeti të pabazuara dhe pa peshë në vendimarrjen përfundimtare shkaqet e ankimit të ngritura nga ish-gjyqtari i Apelit...

Kolegji i Posaçëm i Apelimit lë në fuqi konfirmimin në detyrë të gjyqtares Elona Toro

Kolegji i Posaçëm i Apelimit, shpalli të enjten më 2 shkurt 2023 vendimin për lënien në fuqi të konfirmimit në detyrë të gjyqtares së...

Komisionerja Publike ankimon si të pabazuar konfirmimin në detyrë të prokurorit Genci Mane

Drejtuesi i Prokurorisë së Fierit, Genci Mane u konfirmua në detyrë më 13 dhjetor 2022, pasi Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, KPK konkludoi se...

Dy dekada në Gjykatën e Tiranës, Altin Shkurti del nesër në vetting

Gjyqtari i Tiranës Altin Shkurti do të përballet të mërkurën më 1 shkurt me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Procesi i tij i vetingut...

Antonela Prendi e qeshur pas vendimit, gjyqtarja e Tiranës konfirmohet në vetting

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shpalli këtë të premte, më 27 janar, vendimin për konfirmimin në detyrë të gjyqtares së Tiranës, Antonela Prendi. Gjatë seancës...

Merr vlerësim pozitiv për figurën dhe profesionalizmin, gjyqtarja e Tiranës jep shpjegime për pasurinë

Gjyqtarja e Tiranës Antonela Prendi, u përball të enjten më 26 janar me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit,  kur gjatë seancës dëgjimore dha shpjegime...

KPA hap hetim për prokuroren Enkeleda Osmani, Komisioneri Publik kërkon shkarkimin nga detyra

Kolegji i Posaçëm i Apelimit dëgjoi të martën palët në çështjen që i takon ankimit të Komisionerit Publik ndaj konfirmimit të prokurores së Durrësit,...

Kaloi me lehtësi shkallën e parë, zbardhet vettingu i prokurorit Ludovik Dodaj, KPA e “dogji” për pasurinë

Prokurori i Apelit të Durrësit, Ludovik Dodaj e kaloi me lehtësi vetingun në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit, por u shkarkua me shumicë votash...

Prokurori i Durrësit ngel në vetting, 50 mijë eurot borxh dhe udhëtimi me personin që hetoi i djegin karrierën

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, shpalli të premten më 13 janar 2023 vendimin për shkarkimin nga detyra te prokurorit të Durrësit, Saimir Bahiti. Vendimi...

Lajmet e fundit