Tirana
few clouds
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
32 %
3.1kmh
20 %
Sht
34 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
37 °
Mër
38 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022

TAG

vetting

Firmosi sot 32 arrestet për të shkatërruar 8 grupet kriminale, kush është gjyqtarja Atalanta Zeqiraj

Atlanta Zeqiraj është gjyqtarja e cila ditën e sotme firmosi 32 arrestet ku u shkatërruan 8 grupet kriminale. Zeqiraj u konfirmua nga Komisioni i Pavarur...

Vettingu shkarkon Enkeleda Kapedanin, gjyqtaren e Elbasanit që u bë e famshme në “Tik-Tok”

Gjyqtarja e Elbasanit Enkeleda Kapedani është shkarkuar nga detyra, nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit. Shkalla e Parë e vettingut ka vendosur sot se...

Olsian Çela raporton në KLP: Vettingu na la pa prokurorë! Nuk kemi as oficerë, kërkuam 250 OPGJ dhe u emëruan vetëm 25

Kryeprokurori Olsian Çela është duke raportuar në Këshillin e Lartë të Prokurorisë për punën e institucionit që drejton gjatë vitit 2021. Në fjalën e...

Vettingu pezullon nga detyra prokuroren e Shkodrës dhe e dërgon për trajnim në Shkollën e Magjistraturës

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi të pezullojë për një vit nga detyra prokuroren e Shkodrës, Marsida Frashëri dhe e dërgoi atë për të...

Dha dorëheqjen para vettingut, shtyhet seanca për prokuroren Esmeralda Ndoci

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit njoftoi të enjten shtyrjen e seancës dëgjimore ndaj prokurores Esmeralda Ndoci. Kryesuesja e trupës Pamela Qirko tha në fillim...

Prokurorja e Shkodrës Esmeralda Ndoci del sot në vetting

Prokurorja e Shkodrës Esmeralda Ndoci do të përballet sot, më 12 maj, me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Procesi i saj i vettingut po...

A është reforma në drejtësi e kontrolluar dhe e padrejtë? Flet ish-prokurorja Elisabeta Imeraj

Ish-kryeprokurorja e Tiranës, Elisabeta Imeraj ka folur për shkarkimin e saj nga detyra. Imeraj u pyet se kush e kontrollon sot reformën në drejtësi dhe...

Prokurorja e Shkodrës Marsida Frashëri del nesër në vetting

Prokurorja e Shkodrës Marsida Frashëri do të përballet të martën më 10 maj me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Procesi i saj i vetingut...

Përfaqësuesi i ONM “gozhdon” Arjan Ndojën: Pse u bëre prokuror kur merrje 250.000 euro në vit si avokat?! Kaq NUK fitojnë as në Belgjikë

Prokurori i Durrësit Arjan Ndoja është përballur sot me Komisonin e Pavarur të Kualifikimit, pasi ka dalë në vetting. Seanca ka nisur prej paradites...

Prokurori Arjan Ndoja në vetting: Filloi punë me 2 milionë lekë, në vitin 2016 kishte 1.2 MILIARDË! Pasuria ju rrit me 649 herë

Prokurori i Durrësit Arian Ndoja po përballet këtë të premte, më 29 prill, me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Procesi i tij i vetingut...

Lajmet e fundit