Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

TAG

vetting

Dosjet e hetuara dhe pasuritë e gruas “i djegin” karrierën Çlirim Sinos, prokurori i Fierit shkarkohet në vetting

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, shpalli të mërkurën më 6 korrik vendimin për shkarkimin nga detyra të prokurorit të Fierit, Çlirim Sino. Vendimi për...

Kolegji i Posaçëm i Apelimit dëgjon konkluzionet përfundimtare për Etleva Dedën

Kolegji i Posaçëm i Apelimit, KPA u njoh të martën më 5 korrik me parashtrimet dhe konkluzionet në çështjen e gjyqtares së Gjykatës së...

Vettingu shkarkon nga detyra prokurorin e Durrësit, Arben Sharra

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, shpalli të enjten më 30 qershor vendimin e shkarkimit nga detyra të prokurorit të Durrësit, Arben Sharra. Në seancën...

Zbardhet vendimi i vettingut: Prokurori Arjan Ndoja i lidhur me persona të botës së krimit! Janë vërtetuar dhe kontakte me politikanë

Prokurori i Durrësit Arjan Ndoja u shkarkua nga detyra më 6 maj 2022, pasi Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, KPK konstatoi një sërë problemesh...

Gjyqtar i Tiranës që prej vitit 1996, Altin Abdiu shkarkohet në vetting

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, shpalli të martën më 28 qershor vendimin për shkarkimin nga detyra të gjyqtarit të Tiranës, Altin Abdiu. Vendimi për...

Fshehu pasurinë, vettingu zbardh vendimin për Guximtar Boçin: Gjyqtari i Gjirokastrës cënoi besimin e publikut te drejtësia

Gjyqtari i Gjirokastrës, Guximtar Boçi u shkarkua nga detyra më 10 maj 2022, pasi Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konkludoi se kishte kryer deklarim...

Kontakte me një të hetuar për trafik droge, vettingu shkarkon Rilinda Selimin, më parë u penalizua dhe burri, ish-gjyqtari I Lartë Shkëlzen Selimi

Kolegji i Posaçëm i Apelimit njoftoi të mërkurën shkarkimin e gjyqtares së Gjykatës së Apelit Administrativ Rilinda Selimi, pasi e konstatoi atë të papërshtatshme...

FOTO/ Vettingu i shkarkoi djalin, nëna e gjyqtarit proteston në seancë dhe akuzon për rryshfet trupën gjykuese

Bevis Shehaj, gjyqtar i Gjykatës Administrative në Vlorë, është shkarkuar tre ditë më parë nga vettingu, shkruan newsbomb.al. Referuar vendimit të Komisionit të Pavarur...

Vettingu pezullon nga detyra prokurorin e Tiranës, Gjergji Tako rikthehet në Shkollën e Magjistraturës

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, vendosi të premten më 17 qershor të pezullojë nga detyra për një vit prokurorin e Tiranës Gjergji Tako, pas...

Në konflikt interesi me kompaninë e ndërtimit ku bleu dy shtëpi, zbardhet shkarkimi në vetting i gjyqtares së Tiranës

Gjyqtarja e Tiranës, Fida Osmani u shkarkua nga detyra më 27 prill 2022, pasi Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konkludoi se ajo dhe personat...

Lajmet e fundit