Tirana
broken clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
75 %
1.5kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
9 °
E martë, 31 Janar, 2023

TAG

vetting

Antonela Prendi e qeshur pas vendimit, gjyqtarja e Tiranës konfirmohet në vetting

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shpalli këtë të premte, më 27 janar, vendimin për konfirmimin në detyrë të gjyqtares së Tiranës, Antonela Prendi. Gjatë seancës...

Merr vlerësim pozitiv për figurën dhe profesionalizmin, gjyqtarja e Tiranës jep shpjegime për pasurinë

Gjyqtarja e Tiranës Antonela Prendi, u përball të enjten më 26 janar me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit,  kur gjatë seancës dëgjimore dha shpjegime...

KPA hap hetim për prokuroren Enkeleda Osmani, Komisioneri Publik kërkon shkarkimin nga detyra

Kolegji i Posaçëm i Apelimit dëgjoi të martën palët në çështjen që i takon ankimit të Komisionerit Publik ndaj konfirmimit të prokurores së Durrësit,...

Kaloi me lehtësi shkallën e parë, zbardhet vettingu i prokurorit Ludovik Dodaj, KPA e “dogji” për pasurinë

Prokurori i Apelit të Durrësit, Ludovik Dodaj e kaloi me lehtësi vetingun në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit, por u shkarkua me shumicë votash...

Prokurori i Durrësit ngel në vetting, 50 mijë eurot borxh dhe udhëtimi me personin që hetoi i djegin karrierën

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, shpalli të premten më 13 janar 2023 vendimin për shkarkimin nga detyra te prokurorit të Durrësit, Saimir Bahiti. Vendimi...

Gjyqtari i Durrësit, Paulin Çera përballet nesër me vettingun

Gjyqtari i Gjykatës së Durrësit, Paulin Çera do të përballet të mërkurën më 13 janar me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Procesi i tij...

KPK i ndërpret vettingun gjyqtares së Elbasanit, Pajtime Fetah dha dorëheqjen gjatë verifikimit

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi më 9 janar 2023 të ndërpresë procesin e rivlerësimit kalimtar për gjyqtaren e Elbasanit, Pajtime Fetah, për shkak...

Gjyqtarja e Vlorës kalon vettingun, balancat negative për blerjen e një apartamenti dhe të një makine të pamjaftueshme për ta penalizuar

Gjyqtarja e Vlorës, Viola Canaj u konfirmua në detyrë nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit më 13 nëntor 2022, pasi balancat negative të konstatuara...

Shkarkimi i prokurorit të Durrësit, vettingu: Ilir Turja fshehu në emër të prindërve një shtëpi në plazh

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi më 7 nëntor 2022 të shkarkojë nga detyra prokurorin e Durrësit, Ilir Turja, pasi arriti në përfundimin se...

Gjyqtarja e Tiranës, Oltjona Goxha konfirmohet në detyrë

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, shpalli të martën më 27 dhjetor 2022 vendimin për konfirmimin në detyrë të gjyqtares së Tiranës, Oltjona Goxha. Vendimi...

Lajmet e fundit