Tirana
clear sky
5 ° C
5 °
5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Die
17 °
Hën
19 °
Mar
17 °
Mër
12 °
Enj
13 °
E diel, 11 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

vetting

Seancë e pazakontë për Prokurorin e Tiranës në KPK, ‘del në Vetting për babain e ndjerë’ që punonte si noter

Seanca dëgjimore me prokurorin e Tiranës, Bledar Maksuti u duk si një proces vetingu ndaj babait të tij të ndjerë, ish-prokuror, noter dhe avokat...

Zbardhi EKZEKUTIMIN e ‘Padrinos’ Behar Sofia në mes të Tiranës, prokurori Bledar Maksuti del sot para vettingut

Prokurori i Prokurorisë së Tiranës Bledar Maksuti do të përballet sot, më 9 prill me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Trupa gjyqësore që po...

NOTERËT së shpejti në VETTING, kusht të mos kenë lidhje me botën e krimit

Të gjithë noterët, zëvendës noterët dhe kandidatët për t’u licencuar në këtë profesion, do t’i nënshtrohen kontrollit të pastërtisë së figurës dhe integritetit profesional. “Vettingu”...

E pastër në të tre kriteret, konfirmohet në detyrë kryeprokurorja e Tiranës Elisabeta Imeraj

Prokurorja Elisabeta Imeraj konfirmohet në detyrë nga vettingu, pasi ka rezultuar e pastër në të treja kriteret e vlerësimit: pastërtia e figurës, aftësitë profesionale...

KPK konfirmon në detyrë prokuroren e Tiranës, Lindita Ziguri, ONM kërkon ankimim

KPK ka konfirmuar në detyrë prokuroren e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor në Tiranë, Lindia Zguri. Kjo e fundit ka kaluar fazën e parë të Vettingut,...

Gjyqtari Bari Shyti del në Vetting, qytetarët i bëjnë ‘pritë’ te Pallati i Kongreseve: I korruptuar, me pasuri marramendëse të padeklaruar (FOTO)

Gjyqtari Bari Shyti ka dalë paraditen e sotme para vettingut. Mirëpo, ai është pritur nga qytetarë me pankarta në duar, një pamje që shihet...

Gjyqtari i Apelit Administrativ Bari Shyti, përballet sot me vettingun, ja skeda e pasurisë së deklaruar në vite

Gjyqtari i Apelit Administrativ, Bari Shyti do të përballet të martën më 23 mars (sot), me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Trupa gjykuese që...

Kryetarja e KPA-së takohet me ambasadorin gjerman, Zingraf ofron mbështetjen e tij për procesin e Vetting-ut

Kryetarja e Kolegjit të Posaçëm të Apelimit Albana Shtylla, ka zhvilluar një takim me ambasadorin e Gjermanisë në Tiranë Peter Zingraf. ...

KPK nis sesionin e tretë, në Vetting gjyqtarja e Apelit të Shkodrës

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit nis sot sesionin e tretë. Përpara KPK ka dalë gjyqtarja e Apelit të Shkodrës Vojsava Osmanaj. ...

Gjyqtarja e Apelit të Tiranës, Valdete Hoxha kalon ‘pa telashe’ vetingun, 33 denoncime konsiderohen të pabaza nga KPK

Gjyqtarja e Apelit të Tiranës, Valdete Hoxha kalon vettingun. Është ky vendimi që mori sot Komisioni i Pavarur të Kualifikimit pas...

Lajmet e fundit