Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
27 %
6.2kmh
0 %
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
27 °
Mar
29 °
E premte, 20 Maj, 2022

TAG

vetting per politikanet

Detaje nga mbledhja, PD do të kërkojë VETTING për POLITIKANËT dhe amendamente për Reformën Territoriale dhe atë Zgjedhore

Partia Demokratike do të propozojë në ndryshime kushtetuese për Reformën Territoriale dhe Reformën Zgjedhore. Vendimet janë marrë ditën e sotme gjatë mbledhjes së Grupit Parlamentar...

Nard Ndoka: Më kërkuan të takohem me një person të inkriminuar

Duke diskutuar për nismën më të re të Partisë Demokratike, “Vetting për politikanët”, deputeti Nard Ndoka ka treguar një ngjarje të pazakontë. ...

Vetting politikanëve, avokati i njohur: Rama e Basha duan të nxjerrin jashtë loje BKH-në

Avokat Spartak Ngjala tha se ligji për vettingun e politikanë është i panevojshëm. I ftuar në studion e lajmeve të Ora News, Ngjala tha...

Lajmet e fundit