Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
37 %
5.1kmh
0 %
Die
0 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
7 °
E diel, 5 Shkurt, 2023

TAG

vetingu

“Vetingu jetik”, Braçe: Drejtësia e vjetër ende rrjep lëkurët e njerëzve

Ish-zëvendëskryeministri Erion Braçe përmes një postimi në rrjetet sociale ka shkruar se vetting është interes jetin për shqiptarët prandaj dhe dueht të çohet përpara,...

Më ‘liberalët’ e VETINGUT: Ja komisionerët që kanë konfirmuar më tepër gjyqtarë e prokurorë në detyrë (Renditja)

189 gjyqtarë e prokurorë kanë kaluar në procesin e rivlerësimit që prej nisjes e deri në fundin e muajit gusht të 2019-ës. ...

Vettingu i kapur nga qeveria? Shefja e ONM: Deri më tani, s’ka të dhëna për ndërhyrje apo presione

Shefja e operacionit ndërkombëtar të ONM, Genoveva Ruiz Calavera shprehet se Reforma në Drejtësi nuk është e kapur nga politika, ndryshe nga çfarë kanë...

SALI BERISHA tregon ndarjen e PD me VETTING-un: Po dënohen GJYKATËS e PROKURORË në një proces të pandershëm (DEKLARATA)

Ish-kryeministri Sali Berisha, në një intervistë për Zërin e Amerikës thotë se PD që në krye të herës ka qenë dakord për reformën në...

Rrugëtimi i Reformës në Drejtësi, Xhafaj: “Ta shohin në ëndërr se mund ta kapë Rama apo Meta”. Asnjë ditë pushim për organet e Vettingut

Reforma në drejtësi në Shqipëri prej disa vitesh po prodhon debate të forta, në fillim me hartimin dhe me pas me zbatimin. Sot bashkëhartues...

VETTINGU/ Xhezair Zaganjori nuk justifikon shtëpinë me 23 milionë: Me to kam blerë mobiljet! Paqartësi dhe për qiratë e pronave e shkollën e fëmijëve...

Seanca e vetingut për Xhezair Zaganjorin u shty në 10 korrik, por, gjatë procesit ndaj tij, ku pretendoi të mbrohej vetë, dolën të dhëna...

KPK shkarkon prokurorin Shkëlzen Cena, probleme me të tre kriteret

KPK njoftoi të premten se kishte vendosur të shkarkonte prokurorin Shkëlzen Cena, pasi e gjeti atë me probleme në të tre kriteret. Cena i...

Drejtuesja e prokurorisë Elbasan në ‘sitën’ e vettingut, KPK merr VENDIMIN

Komisioni i Pavaraur i Kualifikimit ka konfirmuar në detyrë, drejtuesen e Prokurorisë së Elbasanit Enkeleda Millonai.  Millonai, gjithshtu kandidate për SPAK,...

Miratohet ligji i propozuar nga Lleshaj, SHÇBA merr në dorë procesin e vettingun në polici

Votohet në Kuvend ligji për disa ndryshime në vettingun e policisë. Në votim ishin prezentë 12 deputetë nga opozita ndësa munguan...

Ishte kandidate për Gjykatën Kushtetuese, KPK shkarkon partneren e Enkelejd Alibeajt

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit largoi nga sistemi Mardisa Xhaferllarin, kandidate për të marrë postin e Inspektorit të Lartë të Drejtësisë dhe për një...

Lajmet e fundit