Tirana
broken clouds
9 ° C
9 °
9 °
87 %
2.1kmh
75 %
Hën
19 °
Mar
15 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
18 °
E hënë, 12 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

veting

Gjyqtarët e shkarkuar nga Vettingu krijojnë shoqatë, letër Avokatit të Popullit: Ka të emëruar në organet e rivlerësimit që kanë gënjyer

Gjyqtarët dhe prokurorët e shkarkuar nga Vettingu kanë krijuar një shoqatë, që quhet “Drejtësi për Drejtësinë”, përmes të cilës kërkojnë verifikimin e anëtarëve të...

Shtyhet vendimi i Vetingut për kryetarin e Gardës, kërkoi kohë të provojë pastërtinë

Komisioni i Jashtëm i Vetingut ka shtyrë vendimin për kreun e Gardës së Republikës së Shqipërisë Gramos Sako, pas kërkesës së tij për të...

 Vetingu, Anton Martini për herë të dytë në seancë dëgjimore para KPK

Prokurori Anton Martini është paraqitur ditën e sotme para gjyqtarëve të vetingut për seancën e dytë dëgjimore para Komisionit të Pavarur të Kualifikimit. ...

Bashkimi Europian NDALON “Vettingun” në Maqedoni: Nuk është nevoja!

Edhe pse në Shqipëri reforma në drejtësi dhe procesi i vettingut është kryefjalë e BE dhe SHBA, në Maqedoninë e Veriut ndodh e kundërta....

Denoncimi: Prokurori me ‘Audi Q5’ 45-mijë euro dhe targa false, e braktis pas publikimit në media

Prokurori i Sarandës Sali Hasa akuzohet se lëviz me një automjet luksoz dhe me targa false. Është media lokale “Sarandaweb” që...

Gjyqtari Admir Thanza përfundimisht jashtë sistemit të drejtësisë, fshehu dënimin në Itali

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka shkarkuar përfundimisht nga detyra gjyqtarin e Gjykatës së Lartë, Admir Thanza.   Në seancën e...

Vettingu/ KPK rikonfirmon në detyrë kryetaren e Gjykatës së Lushnjës

Komisioni i Pavarur i Kulaifikimit ka konfirmuar në detyrë kryetaren e Gjykatës së rrethit Gjyqësor Lushnje, Esmeralda Çeka. Çeka rezultoi e...

Probleme me pasurinë, shkarkohet nga detyra kryetari i Apelit për Krimet e Rënda

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra kreun e Gjykatës së Apelit për Krimet e Rënda, Fehmi Petku. Sipas...

Gjyqtarja e Apelit për Krimet e Rënda në ‘sitën’ e vettingut, KPK jep VENDIMIN

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka konfirmuar në detyrë, gjyqtaren e Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda, Albana Boksi. Trupa...

Ngec në sitën e Vettingut, shkarkohet nga detyra prokurori i Krimeve të Rënda

Komisioni i Pavarur i Kulifikimit ka vendosur shkarkimin nga detyra të prokurorit të Krimeve të Rënda, Artan Bajrami. Artan Bajrami është...

Lajmet e fundit

Dita

GSH

Liberale

Koha Jone