Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
67 %
1.5kmh
75 %
Enj
12 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
12 °
Hën
15 °
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

TAG

vetevendosje

Vetëvendosje e futin në listën e “shkatërruesve të Kosovës”, reagon Behgjet Pacolli: Unë kam nënshkruar Pavarësinë, i solla vendit 40 njohje

Lëvizja Vetëvendosje e Albin Kurtit publikoi pak ditë më parë një spot që shigjetonte disa nga liderët e Kosovës dhe i quante ata shkatërrues...

Kurti flet pas zgjedhjeve lokale: Demokracia jonë model për rajonin! I gatshëm të bashkëpunoj me çdo kryetar komune

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti përmes një deklarate për media komentoi zgjedhjet lokale të mbajtura në Kosovë. Gjatë fjalës së tij Kurti u shpreh se...

Lëvizja Vetëvendosje drejt disfatës në zgjedhjet lokale? Ja rezultati i deritanishëm

Lëvizja Vetëvendosje duket se po pëson një disfatë në zgjedhjet lokale të 17 tetorit në Kosovë. Sipas rezultateve të deritanishme të bërë të ditura nga...

Vetëvendosje sulmon Edi Ramën për “Open Balkan”: Është grekofil dhe serbofil, po pengon bashkimin kombëtar me Kosovën se është bërë palë me Serbinë

Lëvizja Vetëvendosje sulmon kryeministrin Edi Rama, përmes përfaqësuesit të saj Hysamedin Feraj. Ky i fundit në një intervistë dhënë në mediat shqiptare, ka thënë...

“Shefja” e Vetëvendosjes kundër “Open Balkans”: Është i dëmshëm sepse boshti është Serbia, tre nga gjashtë shtete i kanë thënë “JO”

Shefja e Grupit Parlamentar të partisë në pushtet, Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila tha se të gjitha partitë në Kosovë kanë shprehur kundërshtitë e tyre...

Vetëvendosje reagon ashpër ndaj Ramës: Brenda punon për oligarkët, jashtë për Vuçiç

Lëvizja Vetëvendosje, partia e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti ka reaguar përmes degës në Shqipëri, lidhur me takimin e kryeministrave Edi Rama, Zoran Zaev...

“Open Balkan”, gazetari kosovar i del në mbrojtje Edi Ramës: Qesharake kur anëtarët e Vetëvendosjes e kritikojnë, duken sikur duan të pushtojnë Shqipërinë

Gazetari kosovar Vaklon Syla i ka dalë në mbrojtje kryeministrit Edi Rama, pasi ky i fundit mori vendiminn për përfshirjen e Shqipërisë në nismën...

KAS rrëzoi kërkesën për hetim të thellë në Gjirokastër, reagon Vetëvendosje: Ndërtesa e Kolegjit Zgjedhor është një objekt modern si Tik-Tok

Lëvizja Vetëvendosja me degë në Shqipëria ka reaguar pas vendimit të ditës së djeshme në Kolegjin Zgjedhor për rrëzimin e denoncimeve të saj në...

Lëvizja Vetëvendosje ankimon në Kolegjin Zgjedhor vendimin e KAS për Gjirokastrën, Abazi: Përpjekjet tona nuk ndalen këtu

Lëvizja Vetëvendosje në Tiranë ka dorëzuar në Kolegjin Zgjedhor vendimin e KAS për qarkun e Gjirokastrës, pas rrëzimit të kërkesës për pavlefshmërinë e zgjedhjeve...

Kreshnik Merxhani: U desh të vinte Vetëvendosja që të godiste patologjinë 30-vjeçare të manipulimit të votave në Shqipëri

Kandidati i pavarur i Lëvizjes Vetëvendosje i cili kandidoi në qarkun e Gjirokastrës, Kreshnik Merxhani ka dhënë një intervistë ditën e sotme për mediat. Duke...


Lajmet e fundit